Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Inauguracja Klubu Miłośników Historii

W Miejskim Ośrodku Kultury pod patronatem Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosława Siekierko, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Małgorzaty Sałęga i lekarza medycyny Czesława Chorążego w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczął działalność Klub Miłośników Historii.

Gościem spotkania inauguracyjnego Klubu, które obyło się 26 stycznia 2016 r. był Wojciech Sumliński - dziennikarz śledczy, pisarz, publicysta, z wykształcenia psycholog, absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autor licznych reportaży i programów w TVP ,,Oblicza prawdy” i magazynu śledczego ,,30 minut” oraz książek: ,,Czego nie powie masa o polskiej mafii”, ,,Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”, ,,Z mocy nadziei”, ,,Z mocy bezprawia”, ,,Kto naprawdę go zabił ?”, ,,Lobotomia 3.0” oraz ,,Teresa. Trawa. Robot.” o tajnych operacjach specjalnych SB. Twórca scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki dla Agencji Filmowej TVP. Tematem spotkania w Wysokiem Mazowieckiem była prawda o śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Pan Sumliński twierdzi, że „sprawa zabójstwa ks. J. Popiełuszki wygląda zupełnie inaczej, niż się to przedstawia.” Dziennikarz wskazał kilka ważnych momentów zmieniających obraz tego, co wydarzyło się ponad 30 lat temu. Mówił także o nieznanych wcześniej faktach inwigilacji przez SB bezpośrednich sprawców zbrodni oraz ich rodzin. Na zakończenie prelekcji gość spotkania wyświetlił fragment procesu toruńskiego zabójców ks. Jerzego. Z sali, wypełnionej po brzegi, padło wiele pytań, na które dziennikarz udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Tego dnia można było zakupić wszystkie tytuły książek Wojciecha Sumlińskiego i otrzymać dedykację autora.

Kolejne spotkanie Klubu Miłośników Historii odbędzie się 14 lutego br. o godz. 17°° w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Gościem spotkania będzie Tadeusz M. Płużański – Prezes Fundacji ŁĄCZKA, dziennikarz, historyk, publicysta, autor książki “BESTIE”.