NAJLEPSI RECYTATORZY W NASZYM POWIECIE

Dnia 16 marca 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Gimnazjalistów oraz eliminacje powiatowe 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Komisja w składzie: p. Ewa Jakubaszek – Kierownik Działu Teatralnego WOAK w Białymstoku, p. Mariola Kućmierowska – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem oraz p. Cecylia Dąbrowska – lokalna poetka, wysłuchała łącznie 29 najlepszych recytatorów z powiatu wysokomazowieckiego. Młodzież zaprezentowała się w Turnieju Recytatorskim i Poezji Śpiewanej.

Laureatką Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w kategorii recytacji została Julia Rusiniak z Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu. Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Gosk z Zespołu Szkół w Rosochatem Kościelnem, Kamila Cieśluk z Gimnazjum w Ciechanowcu oraz Seweryn Mikołajczyk z Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem. W kategorii poezji śpiewanej nie przyznano nagród.

Nagrody w eliminacjach powiatowych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiegow dwóch kategoriach oraz możliwość wzięcia udziału w dalszym etapie konkursu otrzymał Tomasz Mantur z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, pochodzący z miejscowości Jabłoń Jankowce. Wyróżnienia w Turnieju Recytatorskim przyznano: Natalii Oleszczuk z ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem oraz Magdalenie Leończak z ZSOiZ w Ciechanowcu, natomiast w Turnieju Poezji Śpiewanej: Weronice Ostrowskiej z ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Realizatorem konkursów była Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem.