Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Serce dla Poli

Pola to 4-miesięczna mieszkanka Wysokiego Mazowieckiego, której rodzicami są Aleksandra i Paweł Gradowscy. Dziewczynka urodziła się 24 marca 2014 roku w Białymstoku. Malutka otrzymała 10/10 punktów w skali Apgar. Dobę po porodzie okazało się, że ma bardzo poważna wadę serca, więc natychmiast zabrano ją do DSK w Białystoku. Po kilku dniach przewieziona została karetką do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie potwierdzono wadę serca: TGA- przełożenie wielkich pni tętniczych. Niestety, szczegółowe badania wykazały, że Pola ma dodatkowo skrzyżowanie napływów do komór serca, ubytki przegrody międzyprzedsionkowej, mnogie ubytki przegrody międzykomorowej oraz stradding zastawki trójdzielnej.

W CZD spędziła razem z mamą ponad dwa miesiące. W tym czasie przeszła 3 operacje serduszka, z licznymi powikłaniami. Była w stanie krytycznym, ale się nie poddała. Teraz jest w domu, ale to nie koniec leczenia Poli. Czeka jeszcze na dwie poważne operacje, które sprawią, że jej serduszko będzie pracowało na jednej komorze. To jedyna opcja leczenia.

Drugi etap operacji powinien być wykonany, gdy Pola będzie miała 6 miesięcy, czyli już we wrześniu 2014 r., a kolejny ok. 3 roku życia. Niestety, na zabieg w Polsce trzeba długo czekać. Odwlekanie operacji może spowodować nieodwracalne zmiany w układzie krążenia oraz doprowadzić do poważnych powikłań. Specjalistą w tych operacjach jest prof. Edward  Malec, który zdecydował się podjąć zoperowania Poli w klinice w Niemczech. Niestety, koszt to ok. 37 500 euro (około 160 000zł).

Pola, pomimo tak wielkiego cierpienia, jakiego doznała w swoim krótkim życiu, jest wesoła i bardzo chce żyć. Rodzice robią wszystko, żeby ich „małe serduszko” biło jak najdłużej. Mama dziewczynki jest nauczycielką, a tata pracuje na umowę zlecenie. Pensje wystarczają im na życie, ale nie są w stanie uzbierać takiej kwoty w ciągu miesiąca.

Dlatego zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc. Każda wpłata, nawet najmniejsza, ma dla nich ogromne znaczenie. Jeżeli zechcielibyście pomóc maleńkiej Poli prosimy o darowizny na konto:

37 8774 0000 0007 6975 2000 0010

Stowarzyszenie Bliżej Ciebie

ul. Ludowa 19

18-200 Wysokie Mazowieckie

tytuł wpłaty: Darowizna na leczenie Poli.

Z góry dziękujemy za każdą pomoc, a Pola przesyła uśmiechy.