Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Weź udział w konsultacjach. Zapisz się na spotkanie!

Samorząd województwa rozpoczyna konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego 2030. Spotkania na temat dokumentu odbędą się w Augustowie, Hajnówce, Wysokiem Mazowieckiem i Białymstoku.

Strategia to kluczowy dokument, który określi cele i kierunki rozwoju regionu na najbliższe lata. Będzie również podstawą przy konstruowaniu ważnych dokumentów, m.in. programu regionalnego na lata 2021-2027 czy kontraktu z rządem.

Podczas konsultacji mieszkańcy województwa będą mieli możliwość wyrazić swoją opinię na temat tego strategicznego dokumentu, zgłosić uwagi do projektu. Doskonałą ku temu okazją będą spotkania konsultacyjne.

Spotkania w subregionach

Spotkania konsultacyjne samorząd województwa organizuje w czterech miastach, w każdym z subregionów, tak, aby wszyscy zainteresowani mieszkańcy mogli wziąć w nich udział. Podczas każdego z tych spotkań przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i eksperci, którzy współtworzyli projekt SRWP, przedstawią główne założenia projektu, a także odpowiedzą na pytania uczestników.

Spotkania odbędą się:

- w Augustowie – 27 listopada 2019 roku (subregion suwalski),
- w Hajnówce – 29 listopada 2019 roku (subregion bielski),
- w Wysokiem Mazowieckiem – 6 grudnia 2019 roku (subregion łomżyński),
- i w Białymstoku – 10 grudnia 2019 roku (subregion białostocki).

Aby wziąć w nich udział, trzeba zarejestrować się poprzez formularz, dostępny na stronie www.strategia.wrotapodlasia.pl. W mailu potwierdzającym zostanie wysłana informacja na temat miejsca i planu godzinowego tych spotkań.

Formularz on-line

Uwagi na temat projektu można będzie zgłaszać przez internet. Link do formularza będzie aktywny od 26 listopada 2019 roku do 8 stycznia 2020 roku, czyli w czasie, kiedy formalnie będą trwały konsultacje społeczne.

Formularz można będzie wypełnić on-line lub też skorzystać z pliku w formacie Word – który po wypełnieniu trzeba będzie przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej na stronie: www.strategia.wrotapodlasia.pl