Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Otwarcie wystawy ,,Zagłada dworów w woj. białostockim po 1939 r."

Uprzejmie informujemy, że w dniu 20 marca 2015 r. o godz. 11:00

odbędzie się otwarcie wystawy

pn. ,,Zagłada dworów w woj. białostockim po 1939 r.”

przygotowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku.

Wykład okolicznościowy wygłosi dr Łukasz Lubicz – Łapiński z Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Białymstoku

Wystawa wprowadza widza w sytuację historyczną w woj. białostockim po roku 1939, prezentując wybrane obiekty dworskie i losy rodzin oraz ich wkład w kulturę i działalność niepodległościową, przypominając osoby, będące wzorcem postaw patriotycznych i obywatelskich m.in. właścicieli majątków w Rusi Starej, Szepietowie Podleśnym czy Mniu.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 18:00 w holu kina Miejskiego Ośrodka Kultury.

Wystawa czynna do końca kwietnia br. Wstęp wolny !