DESIGNED BY joomla2you

 Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6,7 mln zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem wziął udział w konkursie „ZAPRASZAMY DO GRY - LOKALNE PROJEKTY EDUKACJI KULTUROWEJ” realizowanym w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura. Złożony przez naszą instytucję projekt „Na tropie wysokomazowieckiego misia” otrzymał dofinansowanie i znalazł się wśród 15 najlepszych w całym województwie.
Działanie prowadzone w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura realizowanego przez Wojewódzki Ośrodek  Animacji Kultury w Białymstoku, będącego częścią programu „Bardzo Młoda Kultura" Narodowego Centrum Kultury.

Aktualności

Otwarcie wystawy ,,Zagłada dworów w woj. białostockim po 1939 r."

Uprzejmie informujemy, że w dniu 20 marca 2015 r. o godz. 11:00

odbędzie się otwarcie wystawy 

pn. ,,Zagłada dworów w woj. białostockim po 1939 r.”

przygotowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku.

 

 

Wykład okolicznościowy wygłosi dr Łukasz Lubicz – Łapiński z Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Białymstoku

 

Wystawa wprowadza widza w sytuację historyczną w woj. białostockim po roku 1939, prezentując wybrane obiekty dworskie i losy rodzin oraz ich wkład w kulturę i działalność niepodległościową, przypominając osoby, będące wzorcem postaw patriotycznych i obywatelskich m.in. właścicieli majątków w Rusi Starej, Szepietowie Podleśnym czy Mniu.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 18:00 w holu kina Miejskiego Ośrodka Kultury.

Wystawa czynna do końca kwietnia br. Wstęp wolny !

 

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com