Koło plastyczne MOK wśród najlepszych

Dnia 20 lutego 2015 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży  Szkolnej pt.: „Krajobraz Polski – Tradycje, Współczesność, Przyszłość”, podczas którego zostały wręczone nagrody wszystkim laureatom.

Konkurs zorganizowany był pod patronatem  Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku. Udział w nim wzięło 75 placówek – ogółem wpłynęło 710 prac.

W kategorii 12-14 lat spośród 178 prac zostało wyłonionych 7 laureatów, a wśród nich praca Patrycji Jędras, uczennicy reprezentującej koło plastyczne Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem, której opiekunem jest Iwona Kaczyńska.

W kategorii lat siedmiu spośród 117 prac przyznano 8 nagród. Jedna z nich otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem – Zofia Kaczyńska z klasy IE.

Całą uroczystość uatrakcyjnił występ „Teatru Nieznanego” działającego przy MDK w Białymstoku.

Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w „Galerii Młodych” Młodzieżowego Domu Kultury.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Iwona Kaczyńska