Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Obchody święta Konstytucji 3 maja w Wysokiem Mazowieckiem

W całym kraju obchodziliśmy święto upamiętniające 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Miejskie uroczystości rozpoczęły się zbiórką pocztów sztandarowych i delegacji o godz. 900  przy obelisku AK. Następnie uczestnicy uroczystości prowadzeni przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej im. Brygady Kawalerii „Plis” oraz Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem i „Mażoretki” przemaszerowali pod pomnik Kazimierza Kamieńskiego Huzara i jego żołnierzy. W kościele pw. św. Jana Chrzciciela sprawowana była Msza Święta, po której uczestnicy obchodów przemaszerowali na Rynek Piłsudskiego pod pomnik POW.

Wyrazem wielkiego patriotyzmu wśród mieszkańców miasta i gminy Wysokie Mazowieckie jest również uczestnictwo w Konkursie Pieśni Patriotycznej, który corocznie odbywa się w Miejskim Ośrodku Kultury. W tym roku, podczas IV edycji konkursu zorganizowanej przez Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie, Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie i Miejski Ośrodek Kultury zaprezentowało się 22 wykonawców. Inauguracją spotkania był występ chóru lokalnych samorządowców pod kierunkiem p. Bogusława Doroszkiewicza. Następnie prezentowały się zespoły, soliści i chóry w 5 kategoriach wiekowych. Jury w składzie p. Krzysztof Witkowski – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie – przewodniczący, p. Mariusz Prusiński – magister sztuki muzycznej w zakresie edukacji artystycznej szkolnej oraz p. Piotr Karpowicz – dyrektor Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem – sponsor konkursu, przyznało nagrody i wyróżnienia następującym wykonawcom:

I grupa – przedszkola

I miejsce – ,,Mali patrioci” z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem,

II miejsce – Zespół z Przedszkola Miejskiego nr 1 pod kierunkiem p. Marzeny Kombor,

III miejsce  – Zespół z Przedszkola Miejskiego nr 1 pod kierunkiem p. Eweliny Piekarskiej.

II grupa – szkoła podstawowa kl. I-III

I miejsce – Barbara Dołęgowska SP nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem,

II miejsce – Zespół ,,Do, Re, Mi” ze SP w Jabłonce Kościelnej,

ex quo Oliwier Gorczyca – SP nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem.

III grupa – szkoła podstawowa kl. IV-VI

I miejsce – Chór SP nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem,

II miejsce – Izabela Wyszyńska – ZS Jabłonka Kościelna,

ex quo Grupa Liturgiczna ,,Śpiewajmy Panu” SP nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem,

III miejsce – I Drużyna Harcerska ,,Zawisza” im. Szarych Szeregów w Wysokiem Mazowieckiem,

ex quo Schola ,,Deo Gratias” z Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem,

Wyróżnienie – Marta Biała  ZS Jabłonka Kościelna.

IV grupa – gimnazjum/szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce – ,,Jagiellończyk Band” LO Wysokie Mazowieckie,

II miejsce – Natalia Wiśniewska – Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem,

III miejsce – Gabriela Biała – ZS Jabłonka Kościelna,

ex quo Weronika Ostrowska – Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem,

wyróżnienie – ,,Rock Przestępny” MOK Wysokie Mazowieckie,

Tomasz Choiński – Parafia św. Michała Archanioła w Jabłonce Kościelnej.

V grupa – osoby dorosłe

I miejsce – Chór Klubu Seniora ,,Pogodna  Jesień” MOK Wysokie Mazowieckie,

II miejsce – Chór gminny ,,Erit Finis” Gminy Wysokie Mazowieckie.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary a zdobywcy pierwszych miejsc dodatkowo nagrody książkowe ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem.

Sala wypełniona po brzegi publicznością mieniła się barwami narodowymi. Dzieci dumnie okazywały radość z bycia Polakami, machając otrzymanymi chorągiewkami. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom patriotyczne breloczki i słodki poczęstunek.