Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Laureaci konkursów zorganizowanych w ramach obchodów "Dnia Łabędzia" 2015

Miło nam poinformować, że w ramach obchodów „Dnia Łabędzia” mieszkańcy miasta czynnie włączyli się w konkursy zorganizowane przez Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie oraz Miejski Ośrodek Kultury.

21 czerwca br. podczas święta miasta Wysokie Mazowieckie nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród ufundowanych przez burmistrza miasta w konkursach:

• literackim pn. ,,Moje miasto Wysokie Mazowieckie”,
  • plastycznym pn. „Łabędź – symbol mojego miasta”.

Po zapoznaniu się i wnikliwej analizie 24 utworów literackich w dn. 11 czerwca 2015 r. komisja w składzie:

- p. Marzena Wysoczarska – przewodnicząca,

- p. Bogusław Doroszkiewicz,

- p. Dorota Mokrzewska,

postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w poszczególnych  kategoriach:

I kategoria – szkoła podstawowa:

1. miejsce – Luiza Lubowicka,

2. miejsce – Łucja Lubowicka,

3. miejsce – Kacper Roszkowski.

Wyróżnienie – Marta Żurowska.

Nagroda specjalna jury – Iga Kućmierowska.

II kategoria  – gimnazjum:

1. miejsce – Julia Maciejczuk,

2. miejsce – Adam Kaczyński,

3.miejsce – Maciej Gromada.

Wyróżnienie – Weronika Kozak.

III kategoria – szkoły średnie:

1. miejsce – Urszula Puchalska.

IV kategoria – osoby dorosłe:

1. miejsce – Celina Mioduszewska,

2. miejsce – Cecylia Dąbrowska.

Natomiast po zapoznaniu się i wnikliwej analizie 34 prac plastycznych w dn. 15 czerwca 2015 r. komisja w składzie:

- p. Stanisław Borzuchowski – przewodniczący,

- p. Hanna Borys,

- p. Barbara Szeląg,

postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w poszczególnych  kategoriach:

I kategoria – przedszkolaki:

1. miejsce – Szymon Maciuszko – „Łabędź Szymonka”,

2. miejsce – Maciej Prużanin– „Łabędź”,

3. miejsce – Zuzanna Busma – „Łabędź ze snu”,

Wyróżnienia: Tobiasz Kowalewski – „Papierowy łabędź”, Lidia Kalinowska – „Łabędź biały”, Paweł Brzozowski – „Biały łabędź”.

II kategoria – uczniowie szkoły podstawowej:

1. miejsce – Gabriela Kaczyńska – „Łabędź”,

2. miejsce – Wiktoria Urbańska –„ Łabędź – symbol mojego miasta”,

3. miejsce – Rafał Grodzki – „ Łabędź z herbu”,

Wyróżnienia: Wiktor Wojtkowski – „PET-owy łabądek”, Amelia Porzezińska – „Łabędź”, Zofia Kaczyńska – „Łabędź”.

III kategoria  – uczniowie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej:

1. miejsce – Weronika Biała– „Łabędź”,

2. miejsce – Angelika Krajewska – „Łabędź”.

W kategorii IV osoby dorosłe nie było zgłoszeń.

Komisja przyznała nagrody specjalne poza konkursem:

- Anna Kosieradzka – „Herb miasta – oczami artysty”, kategoria: uczniowie szkoły podstawowej,

- Dominka Dąbrowska – „Polny łabędź”, kategoria: uczniowie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

Osoby, które zajęły pierwsze miejsca dodatkowo otrzymały torciki ufundowane przez Piekarnię Państwa Zgierun.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.