Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Premiera PIERŚCIENIA I RÓŻY już za nami !

24 czerwca 2015 r. odbyła się premiera spektaklu PIERŚCIEŃ I RÓŻA w wykonaniu młodych aktorów Studia Teatralnego działającego w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.

Instruktorem grupy jest Pani Bogumiła Wierzchowska Gosk - aktorka Teatru Lalki i Aktora w Łomży, rodowita mieszkanka naszego miasta. Muzykę napisał Pan Bogdan Szczepański.

Spektakl spodobał się zarówno młodzieży jak i dorosłym zgromadzonym na widowni kina, czego dowodem były liczne brawa w trakcie jej trwania jak i owacje na stojąco na zakończenie.

Gratulujemy młodym artystom zamiłowania do teatru, a Pani instruktor wytrwałości w "zarażaniu" kulturą i sztuką naszej młodzieży.

Fot.: O.K. Fotografia Kamil Olechwirowicz, www.okfotografia.republika.pl