Jubileuszowe 10. PODLASKIE SPOTKANIA w Wysokiem Mazowieckiem

31 lipca br. mieszkańcy miasta i okolic mieli możliwość uczestniczyć w X Międzynarodowym Festiwalu Folkloru ,,Podlaskie Spotkania”.

Koncert zespołów folklorystycznych rozpoczął się o godz. 17:30 w otoczeniu pięknego parku im. Kiełczewskich przy ul. Mickiewicza w Wysokiem Mazowieckiem.

Swoją kulturę prezentowały zespoły z Albanii, Grecjii, Słowacji, Peru, Serbii i Ukrainy. Polskę reprezentował zespół ,,Dąbrowica” z okolic Lublina i lokalny, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury Ludowy Zespół Regionalny MAZOWIA.

Było to niecodzienne wydarzenie kulturalne zorganizowane przez Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie, Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem oraz Stowarzyszenie Artystyczne ,,Skowronki” z Brańska.

Mamy nadzieję, że pokazując folklor innych narodów przybliżamy mieszkańcom cząstkę świata oraz promujemy regionalną kulturę i naszą małą Ojczyznę.