Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Artystyczne WAKACJE 2015 w MOK

Ponad 40 dzieci, warsztaty artystyczne, zabawy z książką, dyskoteka oraz mnóstwo innych, ciekawych atrakcji – tak można podsumować program wakacji, które zorganizował i przeprowadził Miejski Ośrodek Kultury wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną.

W dniach 3-14 sierpnia dzieci miały okazję skorzystać z bezpłatnych zajęć, dzięki którym aktywnie spędziły czas oraz poprzez zabawę mogły rozwijać swoje zainteresowania.

Pierwszy tydzień rozpoczęliśmy od integracji oraz zadbania by wakacje były bezpieczne i spokojne. Zajęcia pt. „Bezpieczne wakacje” przeprowadzili pracownicy Komendy Powiatowej Policji, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Następnie odbywały się warsztaty teatralno-animacyjne (p. Radosław Zaremba – aktor teatru „Kaprys” z Łap),  warsztaty „kwiaty z bibuły” (p. Anna Trzaska – rękodzieło artystyczne) oraz warsztaty quillingu (p. Monika Wójciak). Był też czas na wizytę w bibliotece. Tu na dzieci czekały ciekawe zajęcia z książką: pogadanka tematyczna (p. Dorota Mokrzewska), zagadki, kolorowanki (p. Agnieszka Choińska), savoir vivre (p. Krystyna Nadolna).

Drugi tydzień upłynął na zajęciach ruchowych i artystycznych. Dzieci własnoręcznie wykonały kredę, gniotki z balonów, owocowe jeże, ciastolinę i ciecz nienewtonowską (p. Ewelina Decewicz). Podczas warsztatów rękodzieła wykonały króliczki z włóczki (p. Violetta Dąbrowska – rękodzieło użytkowe), a na zajęciach plastycznych poznały technikę malowania akwarelami (p. Stanisław Borzuchowski – malarz, lokalny twórca). Wiele radości przyniosły dzieciom zabawy na świeżym powietrzu, grill oraz dyskoteka.

Na zakończenie dwutygodniowych wakacji dzieci otrzymały słodkie upominki. Atrakcyjny program, fachową pomoc merytoryczną i techniczną, wspaniałą zabawę oraz bezpieczeństwo podczas zajęć zapewnili: p. Edyta Porowska, p. Ewa Pietraszko, p. Paweł Szamreta, p. Monika Wójciak, p. Ewelina Decewicz.

Najlepszym dowodem udanych wakacji są uśmiechnięte buzie dzieci. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!