DESIGNED BY joomla2you

Aktualności

Mażoretki ELITMASS z Wysokiego Mazowieckiego

„Tańczenie jest sztuką ponieważ ma zasady”

Już ósmy rok zespół mażoretek „Elitmass” brał udział w uroczystych obchodach Święta 3 Maja. Dziewczęta prowadząc orszak, wykonywały po drodze układ kroków defiladowych w rytm muzyki granej przez orkiestrę dętą OSP. Na zakończenie uroczystości wykonały układy taneczne, uświetniając w ten sposób przebieg obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.

Na czele zespołu „Elitmass” maszerowały małe mażoretki, które pracują w zespole dopiero od września zeszłego roku. Są to uczennice II i V klasy SP. Pomimo tak krótkiego stażu w zespole, bardzo dobrze poradziły sobie z emocjami i stresem przed pierwszym publicznym występem. Małe członkinie zespołu nie różniły się niczym od grupy starszej dzięki swoim rodzicom, którzy sami wyszli z inicjatywą, iż we własnym zakresie uszyją dziewczynkom takie same stroje, jak ma grupa starsza.

Jak widać współpraca z rodzicami układa się bardzo dobrze. Są zainteresowani pracą i postępami swoich pociech, często goszczą na zajęciach. Podczas występów można liczyć na wykonanie i późniejsze użyczenie zdjęć. Bardzo cieszy taka postawa rodziców, gdyż tylko dzięki aktywnej współpracy, nie tylko z instytucjami, ale właśnie z rodzicami, można w pełni realizować cele i zadania związane z funkcjonowaniem zespołu mażoretek, co pozwola dzieciom spełniać się i rozwijać inwencję twórczą.

W tym roku oprócz udziału w obchodach 3 Maja, zespół wystąpił w lutym w programie „Ferie z mażoretkami”, a w czerwcu wziął udział w obchodach „Dnia Łabędzia”. Mam nadzieję, że taniec będzie dla nich lustrem, w którym zobaczą i poznają same siebie.

Instruktorem zespołu jest p. Lidia Kadłubowska
Zapraszamy chętne osoby o zapisania się na zajęcia grupy. Więcej informacji pod nr tel.: 86 275 23 43

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com