Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

"Miłosierni jak Ojciec" - Dzień Kultury Chrześcijańskiej 2015

W niedzielę, 27 września, w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem obchodziliśmy Dzień Kultury Chrześcijańskiej. Hasłem przewodnim tegorocznego święta było motto Roku Jubileuszowego Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec”

Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem. Później, w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury, można było obejrzeć ciekawe programy artystyczne.

Pierwszymi artystami prezentującymi się na scenie były dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 z programem „Promyczki Pana Boga”. Następnie prowadzący imprezę Krzysztof Szubzda zaprosił na scenę ks. dr. Jacka Czaplickiego – dyrektora Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży w diecezji łomżyńskiej, który opowiedział o przygotowaniach do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Później, kolejno zaprezentowali się: uczniowie z Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem, z montażem – słowno muzycznym „Piękno wypływa z miłości”, chór Klubu Seniora „Pogodna Jesień” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 z prezentacją „Jan Paweł II z nami na zawsze”. Wystąpili również: Ludowy Zespół Regionalny MAZOWIA, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Świat Malucha” z przedstawieniem „Dziękuję Ci Boże” oraz Sekcja Muzyczna Światowych Dni Młodzieży działająca przy parafii św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem.

Całość uwieńczył koncert Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN. Grupa występuje od 2003 roku i ma w swoim dorobku setki koncertów w kraju i za granicą (USA, Kanada, Ukraina, Francja, Wilno, Madryt). Lumen słynie z wykonywania własnej muzyki opartej wyłącznie na tekstach religijnych, a w szczególności na słowach św. Siostry Faustyny. Muzyka Lumenu trafia do szerokiego grona odbiorców, bo harmonijnie łączy odległe gatunki muzyczne: od popu, przez klasykę, gospel, aż po motywy orientalne. Nazwa zespołu nawiązuje do światła, którym jest  Bóg.

Podczas uroczystości prowadzono zbiórkę na rzecz Poli Gradowskiej, w ramach akcji „Serce dla Poli”. Wszyscy artyści, w podziękowaniu za występy, otrzymali pamiątkowe statuetki anioła.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.