DESIGNED BY joomla2you

Aktualności

"Miłosierni jak Ojciec" - Dzień Kultury Chrześcijańskiej 2015

W niedzielę, 27 września, w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem obchodziliśmy Dzień Kultury Chrześcijańskiej. Hasłem przewodnim tegorocznego święta było motto Roku Jubileuszowego Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec”

Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem. Później, w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury, można było obejrzeć ciekawe programy artystyczne.

 

Pierwszymi artystami prezentującymi się na scenie były dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 z programem „Promyczki Pana Boga”. Następnie prowadzący imprezę Krzysztof Szubzda zaprosił na scenę ks. dr. Jacka Czaplickiego – dyrektora Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży w diecezji łomżyńskiej, który opowiedział o przygotowaniach do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Później, kolejno zaprezentowali się: uczniowie z Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem, z montażem – słowno muzycznym „Piękno wypływa z miłości”, chór Klubu Seniora „Pogodna Jesień” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 z prezentacją „Jan Paweł II z nami na zawsze”. Wystąpili również: Ludowy Zespół Regionalny MAZOWIA, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Świat Malucha” z przedstawieniem „Dziękuję Ci Boże” oraz Sekcja Muzyczna Światowych Dni Młodzieży działająca przy parafii św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem.

Całość uwieńczył koncert Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN. Grupa występuje od 2003 roku i ma w swoim dorobku setki koncertów w kraju i za granicą (USA, Kanada, Ukraina, Francja, Wilno, Madryt). Lumen słynie z wykonywania własnej muzyki opartej wyłącznie na tekstach religijnych, a w szczególności na słowach św. Siostry Faustyny. Muzyka Lumenu trafia do szerokiego grona odbiorców, bo harmonijnie łączy odległe gatunki muzyczne: od popu, przez klasykę, gospel, aż po motywy orientalne. Nazwa zespołu nawiązuje do światła, którym jest  Bóg.

Podczas uroczystości prowadzono zbiórkę na rzecz Poli Gradowskiej, w ramach akcji „Serce dla Poli”. Wszyscy artyści, w podziękowaniu za występy, otrzymali pamiątkowe statuetki anioła.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com