Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wernisaż wystawy fotografii ZŁOTE JABŁKO

16 października 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii „Złote Jabłko”. Wydarzenie to jest pierwszą samodzielną wystawą Kamila Olechwirowicza, prezentującą najciekawsze prace, które powstały na przestrzeni kilku ostatnich lat. Tytuł wystawy nawiązuje do szeroko pojętej symboliki owocu.

Kamil Olechwirowicz fotograf, zajmujący się fotografią od 2006 roku. Osiągnięcie profesjonalizmu w tej dziedzinie sztuki zawsze było jego marzeniem. W ostatnim czasie doszlifował swój kunszt artystyczny kończąc akademię fotografii. Połączenie talentu i techniki zaowocowało pracami pełnymi lęków, niepokoju zmieszanych z harmonią i estetyką. Poprzez selekcję dorobku fotograficznego, wybrał swoje najlepsze prace które prezentuje na swojej pierwszej wystawie „Złote Jabłko”.

Wernisaż wystawy fotografii rozpoczął się o godzinie 18 w holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Uczestnicy na początku wysłuchali krótkiego recitalu fortepianowego w wykonaniu organizatora, a jednocześnie jednego z dwóch kustoszy wystawy Konrada Wielądka. Przybyło ponad 80 osób, co świadczy o chęci uczestnictwa społeczności miasta Wysokie Mazowieckie w wydarzeniach mających styczność z kulturą wysoką. Wystawa została objęta Honorowym Patronatem przez Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie. Patronat i opiekę medialną nad wydarzeniem przyjęły Polskie Radio Białystok i Telewizja Polska Białystok.

Prace fotografa zostały przyjęte bardzo pozytywnie. W komentarzach wśród uczestników dominowała ciekawość, zmuszenie do refleksji i przemyślenia prac autora. Wiele osób przyznawało, że mimo znajomości Kamila osobiście przez długi czas, nie byli świadomi tworzenia przez niego takiego rodzaju sztuki.

W trakcie trwania wernisażu rozdysponowana została pula 50 sztuk jabłek w nawiązaniu do tematyki wystawy. Poziom organizacji wydarzenia został doceniony w komentarzach burmistrza miasta, radnych przybyłych na otwarcie wystawy, partnerów uczestniczących przy organizacji oraz przez przybyłych gości.

Wśród obecnych osób na wystawie dominowała młodzież, co świadczy o chęci uczestnictwa młodego pokolenia w wydarzeniach kulturalnych, zainteresowania sztuką, a także otwartości na zdobywanie nowych doświadczeń. Młodzież wyraziła swoją chęć uczestnictwa poprzez zaangażowanie w wolontariat przy tworzeniu wystawy oraz pomoc organizatorom w przygotowaniu wernisażu.

Wydarzenie którego byliśmy świadkami, mamy nadzieję jest tylko preludium do sukcesów jakich osiągną razem Kamil Olechwirowicz i Konrad Wielądek, którzy już rozpoczynają przygotowania do kolejnej odsłony wystawy fotografii „Złote Jabłko” 13 listopada w Ciechanowcu. W planach na przyszłość jest pokazanie tej wystawy w Wołominie i Warszawie.

Charakter zdjęć jakie mieliśmy przyjemność zobaczyć w dobitny sposób opisują słowa jednego z przybyłych gości, radnego Miasta Wysokie Mazowieckie Stanisława Chmielewskiego: „Jabłkiem można się najeść, ale jabłkiem można się też udusić”. Zachęcamy do obejrzenia wystawy w holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem do 30 października 2015 roku.