Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

To był wyjątkowy koncert ... Rock Przestępny w MOK

W sobotni wieczór, tuż przed dniem św. Andrzeja, młodzież z naszego miasta ... ale nie tylko,
uczestniczyła w koncercie zespołu Rock Przestępny z Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.

Rock Przestępny zagrał w składzie:

akordeon, keyboard, wokal - Maciek Choiński, gitary - Emil Biały, akordeon -Marcin Choiński, gitary - Jerzy Wojciechowski, bas - Andrzej Domitrz, perkusja – Andrzej Berbachowski, wokal – Karolina Skawska, wokal – Oliwia Berbachowska

Zespół tworzą utalentowani, młodzi, ambitni  ludzie, dla których muzyka jest największą życiową pasją. Za datę powstania grupy uznaje się 8 marca 2012 r. Rok później artyści trafili pod skrzydła Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie pod kierunkiem instruktora - Jerzego Wojciechowskiego i ze wsparciem doświadczonego muzyka, basisty  Andrzeja Domitrza, rozwinęli się zdobywając uznanie nie tylko lokalnego środowiska.

Największym sukcesem grupy jest zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Ranczerskiej  ,,Wilkowyjce 2014”. Rock Przestępny występuje na terenie województwa, uświetniając swoją muzyką festyny, dożynki, spotkania, imprezy integracyjneZespół ma bardzo bogaty i różnorodny repertuar, a ich inspiracją są polscy i zagraniczni wykonawcy. Każdy, grając na swoim instrumencie, stara się robić to na jak najlepszym poziomie tworząc podczas imprez przyjemną, taneczną atmosferę.