Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Piknik Rock 2014

W brzmieniu Rocka i łoskocie wspaniałych maszyn

31 maja 2014 r. odbyła się impreza Piknik Rock zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury oraz grupę UPSIDE. Fani rocka mogli wysłuchać koncertów w wykonaniu takich grup jak: ROKI – zespół z Wasilkowa, DOWNFALL z Bielska Podlaskiego, SNOWFALL - grupa z Łap, The Wild – Sokoły, Next to the Road z Zambrowa, LONDYN 70 z Hajnówki.

Wszyscy artyści przedstawili publiczności nie tylko covery, ale także swój repertuar, występy były na bardzo wysokim poziomie. W trakcie koncertu można było obejrzeć motocykle, którymi przyjechali ich fascynaci z Klubu Miłośników Motocykli „ŻUBR” z Zambrowa oraz Wysokiego Mazowieckiego.

Koncert zamknął występ zespołu UPSIDE – współorganizatora imprezy. Koncertowi towarzyszyły nowoczesne wizualizacje przedstawiające piękno przyrody i zwierząt.

Sponsorzy imprezy:

Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem, Bank BGŻ, Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Grupa Biznes Polska, Agencja Ochrony Osób i Mienia Global Security, Siłownia Forma, Kuchnia Orientalna Chińczyk, Kwiaciarnia pani Beaty Kućmierowskiej, Zakład Betoniarski POL-KRUSZ, Supermarket Bielik, Pizzeria Karibo w Szepietowie, Bar&Grill Miły, Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy, Sklep i Serwis Komputerowy CR-COM, Wulkanizacja, Klimatyzacja i Wymiana Opon – Zakład Grabowski, Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie.