Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Przyjemne z pożytecznym - czyli ferie w MOK

Ferie zimowe to czas relaksu, odpoczynku od obowiązków szkolnych i ,,naładowania akumulatorów” na kolejny semestr. Niektórzy spędzają je na zimowiskach, inni wyjeżdżają do rodziny lub też odpoczywają w domu. O tym, że można ciekawie spędzić ferie w naszym mieście przekonały się dzieci, które skorzystały z oferty Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Organizatorzy zadbali, by było bezpiecznie, twórczo i rozrywkowo.

Przez cały tydzień prawie 40 dzieci w wieku od 5 do 12 lat uczestniczyło w różnorodnych zajęciach i zabawach. Przedstawiciele PSSE, KRUS  i Straży Miejskiej w Wysokiem Mazowieckiem, w atrakcyjny sposób, przypominali o bezpiecznym zachowaniu w domu i gospodarstwie.  Niecodziennym wydarzeniem była wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie można było bliżej poznać pracę policjantów. Podczas ferii powstało mnóstwo prac plastycznych wykonanych farbami, kredkami czy… stempelkami z ziemniaków. Nie zabrakło muzyki, zabaw ruchowych i tańców. W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się program ,,Mam talent” przeprowadzony przez Harcerzy ZHR, przebywających na zimowisku w Wysokiem Mazowieckiem. Dzieci zainspirowane harcerską twórczością, również odkrywały swoje mocne strony. Najwięcej emocji i dobrej zabawy dostarczył pobyt na terenie Stadniny Koni Ekwitacja we Wróblach. Każdy miał możliwość pojeździć konno, nakarmić zwierzęta oraz przejechać się bryczką. Po harcach i skokach przez przeszkody przyszedł czas na ognisko, wspólne śpiewanie i smaczną kiełbaskę. Jak przystało na prawdziwy ,,tłusty czwartek” nie zabrakło pączków. Ostatni dzień ferii upłynął w bibliotece. Był to czas na zabawy z książką: głośne czytanie, wspólne tworzenie komiksu oraz bajkowe zagadki.

Na zakończenie wspólnych spotkań dzieci otrzymały upominki. Sponsorom dziękujemy z pomoc w organizacji ferii.

SPONSORZY:

PPHU JANTAR