Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Rock Przestępny w Finale 3. Festiwalu Piosenki Ranczerskiej WILKOWYJCE

Zespół „Rock Przestępny” powstał w marcu 2012 r. Został założony z inicjatywy Karoliny Skawskiej, Macieja Choińskiego, Emila Białego i Marcina Choińskiego. Od jesieni 2013 r. działamy w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem, a naszym opiekunem jest pan Jerzy Wojciechowski.Od niedawna na perkusji i gitarze basowej gra z nami  pan Andrzej Domitrz. Na scenie występuje również Zosia Domitrz, która uświetnia swoim tańcem nasze koncerty.

Bierzemy udział w różnych imprezach, organizowanych przez MOK, np. „Hot Winter”. Mieliśmy okazję zagrać także w przerwie I Otwartych Mistrzostw Wysokiego Mazowieckiego w SCRABBLE.

8 maja 2014 r. wzięliśmy udział w eliminacjach do III edycji Festiwalu Piosenki Ranczerskiej „Wilkowyjce 2014”, organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Sannikach (woj. mazowieckie).

Byliśmy jedynym przedstawicielem województwa podlaskiego w swojej kategorii (piosenka, nawiązująca do serialu „Ranczo”, ale opowiadająca o lokalnych liderach i problemach, czyli „nasze relacje w krzywym zwierciadle”).

Występy oceniało jury, składające się z aktorów serialu „Ranczo” – Piotra Pręgowskiego, Ewy Kuryło, Anny Iberszer i Marty Chodorowskiej oraz przedstawicieli ministerstwa rolnictwa. Jurorzy ocenili nasz występ pozytywnie i w związku z tym awansowaliśmy do półfinału, który odbył się 13 czerwca 2014 r. w Przysieku (woj. kujawsko – pomorskie).

Po półfinałowych zmaganiach dostaliśmy się do finału Festiwalu Wilkowyjce 2014 ! Dzięki temu zaprezentujemy swoje umiejętności 27 czerwca 2014 roku, w miejscowości Kikół (woj. kujawsko – pomorskie). Mamy nadzieję, że także tam uda nam się wypaść jak najlepiej.

Trzymajcie za nas kciuki !