Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Sukcesy małych recytatorów - „Baje. Bajki. Bajeczki …” 2016 r.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem 13 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe XXIX Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje. Bajki. Bajeczki…”. W przeglądzie udział wzięło 39 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu wysokomazowieckiego.

Komisja w składzie:

1. Magdalena Kruszyńska-Sosnowska – przewodnicząca komisji,

2. Iwona Mojkowska – członek komisji,

3. Monika Godlewska – członek komisji,

po wysłuchaniu wszystkich występów nagrodziła następujące osoby:

Kategoria dzieci kl. I-III:

• I miejsce: Kamila Trzeszczkowska – Szkoła Podstawowa w Wysokiem Mazowieckiem,

• II miejsce: Miłosz Ignacy Sakowicz – Szkoła Podstawowa w Wysokiem Mazowieckiem,

• III miejsce: Antoni Doroszkiewicz – Szkoła Podstawowa w Wysokiem Mazowieckiem.

Wyróżnienia:

• Patrycja Sienicka – Zespół Szkół w Czyżewie,

• Mateusz Orłowski – Szkoła Podstawowa w Jabłonce Kościelnej,

• Hanna Choińska – Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych,

• Maryla Krajewska – Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych,

• Marta Dąbrowska – Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem.

Kategoria dzieci kl. IV-VI:

1. I miejsce: Kacper Leśniewski – Szkoła Podstawowa w Kobylinie Borzymach,

2. II miejsce: Jakub Zarzecki – Zespół Szkół w Klukowie,

3. III miejsce: Piotr Faszczewski – Szkoła Podstawowa w Bruszewie.

Wyróżnienia:

• Kinga Jabłońska – Zespół Szkół w Jabłonce Kościelnej,

• Natalia Kulesza – Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych,

• Natalia Wojciechowska – Szkoła Podstawowa w Wysokiem Mazowieckiem,

• Luiza Lubowicka – Szkoła Podstawowa w Wysokiem Mazowieckiem.

Zwycięzcy będą uczestniczyć w Wojewódzkim Finale Konkursu, który odbędzie się 13 maja 2016 r. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku. Powiat wysokomazowiecki reprezentować będą: Kamila Trzeszczkowska, Miłosz Ignacy Sakowicz, Antoni Doroszkiewicz, Kacper Leśniewski, Jakub Zarzecki oraz Piotr Faszczewski. Gratulujemy!

Realizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.