Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Patriotyczne Śpiewanie w Wysokiem Mazowieckiem

Jednym z elementów obchodów Święta Konstytucji w naszym mieście była uroczystość pod nazwą „Patriotyczne śpiewanie” zorganizowana przez Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie, Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie i Miejski Ośrodek Kultury. Złożyły się na nią: Przegląd Pieśni Patriotycznych i koncert zespołu „Rokietnica”.

Rozpoczęcie uroczystości poprzedziły wystąpienia Senatora RP Tadeusza Romańczuka, Burmistrza Miasta Jarosława Siekierko, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Małgorzaty Sałęga. W przeglądzie wystąpili soliści, duety, zespoły wokalno - instrumentalne i chóry reprezentujące przedszkola miejskie, szkoły wszystkich szczebli z miasta i gminy, parafie, urzędy i MOK. Zaprezentowanych zostało 14 pieśni z okresu I i II wojny światowej i z czasów współczesnych. Dzięki sponsorowi – Bankowi Spółdzielczemu w Wysokiem Mazowieckiem zaproszeni goście i wszyscy przybyli otrzymali śpiewniki z tekstami pieśni zgłoszonych do przeglądu, co umożliwiło wspólne ich śpiewanie. Po występie wykonawcy otrzymali dyplomy i statuetki, które wręczali zaproszeni goście. W drugiej części uroczystości wystąpił zespół wokalno - instrumentalny „ROKIETNICA” z recitalem, na który złożyły się pieśni patriotyczne, przeboje muzyki popularnej i piosenki biesiadne.

Kazimierz Dąbrowski