DESIGNED BY joomla2you

Aktualności

Jerzy R. Nowak gościem Klubu Miłośników Historii

         Dnia 7 maja 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się piąte już spotkanie Klubu Miłośników Historii. Z prelekcją wystąpił prof. Jerzy Robert Nowak – historyk i publicysta, doktor habilitowany nauk politycznych, specjalizujący się w problematyce węgierskiej.

 

W latach 1995–2006 profesor nadzwyczajny w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.  Od 2004 r. profesor w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a obecnie członek rady naukowej tej uczelni. Publicysta i felietonista Telewizji Trwam, Radia Maryja, „Naszego Dziennika”, „Naszej Polski”, „Tygodnika Głos”, „Niedzieli” i „Mojej Rodziny”. Założyciel i prezes Domu Ojczystego, Ruchu Przełomu Narodowego, Klubów Patriotycznych i Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków. Autor około 80 książek i ponad 1800 publikacji prasowych. Twórca audycji „Minął miesiąc” emitowanej raz w miesiącu na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Honorowy obywatel miasta Jedwabne. Aktualnie prowadzi swój blog o tematyce historycznej. Tematem wykładu była węgierska droga do zwycięstwa w czasie sprawowania rządów przez Viktora Orbána.

         W swoim wystąpieniu prof. Jerzy Robert Nowak przedstawił węgierskie rozwiązania reformatorskie jako dobry wzór do naśladowania w Polsce po zwycięstwie sił prawicowych. Zaprezentował bardzo trudną drogę do zwycięstwa Orbána wraz ze swoją partią Fideszem w walce przeciwko koalicji postkomunistów i liberałów. Omówił odważne i wielostronne reformy węgierskie od 2010 r. Ukazał jak potężna była i jest nagonka na Węgry za to, że naruszyły interesy zachodnich koncernów i stanęły do bezkompromisowej obrony interesów narodowych.

Po wykładzie z widowni padły liczne pytania, na które prelegent chętnie udzielał odpowiedzi. Tego dnia można było zakupić książki Jerzego Robert Nowaka i otrzymać dedykację autora.

          Kolejne spotkanie Klubu Miłośników Historii odbędzie się 10 lipca br. o godz. 18ºº w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Gościem będzie Krzysztof Wyszkowski – działacz opozycji w PRL, publicysta „Tygodnika Solidarność” i „Gazety Polskiej”, który wystąpi w prelekcją nt. Okrągły Stół a niepodległość Polski.

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com