Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Jerzy R. Nowak gościem Klubu Miłośników Historii

Dnia 7 maja 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się piąte już spotkanie Klubu Miłośników Historii. Z prelekcją wystąpił prof. Jerzy Robert Nowak – historyk i publicysta, doktor habilitowany nauk politycznych, specjalizujący się w problematyce węgierskiej.

W latach 1995–2006 profesor nadzwyczajny w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.  Od 2004 r. profesor w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a obecnie członek rady naukowej tej uczelni. Publicysta i felietonista Telewizji Trwam, Radia Maryja, „Naszego Dziennika”, „Naszej Polski”, „Tygodnika Głos”, „Niedzieli” i „Mojej Rodziny”. Założyciel i prezes Domu Ojczystego, Ruchu Przełomu Narodowego, Klubów Patriotycznych i Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków. Autor około 80 książek i ponad 1800 publikacji prasowych. Twórca audycji „Minął miesiąc” emitowanej raz w miesiącu na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Honorowy obywatel miasta Jedwabne. Aktualnie prowadzi swój blog o tematyce historycznej. Tematem wykładu była węgierska droga do zwycięstwa w czasie sprawowania rządów przez Viktora Orbána.

W swoim wystąpieniu prof. Jerzy Robert Nowak przedstawił węgierskie rozwiązania reformatorskie jako dobry wzór do naśladowania w Polsce po zwycięstwie sił prawicowych. Zaprezentował bardzo trudną drogę do zwycięstwa Orbána wraz ze swoją partią Fideszem w walce przeciwko koalicji postkomunistów i liberałów. Omówił odważne i wielostronne reformy węgierskie od 2010 r. Ukazał jak potężna była i jest nagonka na Węgry za to, że naruszyły interesy zachodnich koncernów i stanęły do bezkompromisowej obrony interesów narodowych.

Po wykładzie z widowni padły liczne pytania, na które prelegent chętnie udzielał odpowiedzi. Tego dnia można było zakupić książki Jerzego Robert Nowaka i otrzymać dedykację autora.

Kolejne spotkanie Klubu Miłośników Historii odbędzie się 10 lipca br. o godz. 18ºº w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Gościem będzie Krzysztof Wyszkowski – działacz opozycji w PRL, publicysta „Tygodnika Solidarność” i „Gazety Polskiej”, który wystąpi w prelekcją nt. Okrągły Stół a niepodległość Polski.