Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Miejskie obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w Wysokiem Mazowieckiem

Ponad tysiąc lat temu nad wodami chrztu pochylił głowę Mieszko I - Król Polski przyjmując wielki dar chrześcijaństwa. Było to przełomowe wydarzenie w dziejach Polaków, dzięki któremu Polska przestała być krajem pogańskim.

W 2016 roku przypada 1050. rocznica chrztu naszej Ojczyzny. W całym kraju odbywają się liczne uroczystości upamiętniające tą ważną chwilę.

Wśród społeczności wysokomazowieckiej zrodził się pomysł, aby wspólnie uczcić ten niecodzienny jubileusz. Inicjatywę poparły władze kościelne oraz samorządowe, a dzięki ofiarności wielu życzliwych ludzi mogliśmy w sposób wyjątkowy i radosny przeżyć to wydarzenie.

Dnia 21 maja 2016 r. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem na Mszy św. sprawowanej przez JE Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego spotkali się parlamentarzyści,  przedstawiciele władz lokalnych, osoby duchowne, nauczyciele, dzieci pierwszokomunijne, młodzież oraz mieszkańcy miasta i okolic. Wspólną modlitwę za dar chrztu Polski uświetnił koncert zespołu ,,SIEWCY LEDNICY”, artystów związanych z umownym miejscem chrztu Mieszka I na wyspie w Ostrowie Lednickim. Atmosfera radości uwielbienia Boga poprzez śpiew udzieliła się wszystkim obecnym, przynosząc wzruszenie oraz poczucie jedności.