Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Fotogaleria z DNIA ŁABĘDZIA 2016

Dzień Miasta Wysokie Mazowieckie – występy przedszkolaków, młodzieży szkolnej i grup artystycznych z MOK, koncerty muzyczne z udziałem zespołów zagranicznych oraz wykonawców z Polski, a także podsumowanie konkursów tematycznych o mieście – tak w skrócie można podsumować tegoroczny Dzień Łabędzia. Święto Miasta, to największe wydarzenie kulturalne w naszej społeczności, organizowane przez Burmistrza Wysokiego Mazowieckiego oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Impreza plenerowa corocznie ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta oraz okolic i tym razem miała swoich sympatyków. Dziewiętnastego czerwca na plac Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem przybyli rodzice, by podziwiać na scenie swoje pociechy, miłośnicy muzyki folklorystycznej i rockowej oraz fani zespołów KORDIAN i MASTERS. Wspólną zabawę prowadził Maciej Smoliński prezenter telewizyjny. Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje - plac zabaw dla dzieci, gastronomia, porady specjalistyczne i prezentacje stoisk firmowych, wystawa prac lokalnego twórcy pana Stanisława Borzuchowskiego. W budynku MOK można było obejrzeć prace laureatów konkursów „Moje Miasto w obiektywie” oraz ,,Wysokie Mazowieckie moim miastem”. Tego dnia do Wysokiego Mazowieckiego zawitało plenerowe Studio Radio Nadzieja.

Patronat medialny nad Dniem Łabędzia objęli: Głos Katolicki, Radio Nadzieja, www.lomzynskie24.pl oraz Polskie Radio Białystok.

Składamy podziękowania wszystkim życzliwym osobom, które wsparły organizację lokalnego święta, także tym anonimowym.

Sponsorzy:

Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem

Bank PKO BP S.A.

Grupa Biznes Polska

Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy MICHAŁ

EUROMILK  GAMA Group Szepietowscy

Bank BGŻ BNP PARIBAS S.A.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych TRAKT Sp. z o. o.

CERAMIK Tworkowski

Piekarnia Cukiernia ZGIERUN

Tegoroczni laureaci konkursów ogłoszonych w ramach Dnia Łabędzia.

Konkurs fotograficzny „Wysokie Mazowieckie w obiektywie”

I miejsce w kategorii wiekowej 12-16 lat: Kamila Magusiewicz

I miejsce w kategorii wiekowej 16-18 lat: Natan Sadowski

I miejsce w kategorii wiekowej 18 i więcej: Iwona Kaczyńska

Wyróżnienie: Weronika Porucznik

Konkurs plastyczny „Wysokie Mazowieckie moim miastem”

Kategoria – przedszkolaki:

I miejsce – Szymon Kaczyński

II miejsce – Maja Wróblewska

III miejsce – Natalia Rzepko

Wyróżnienie -  Kinga Tymińska

Kategoria SP klasy I-III:

I miejsce – Natalia Pawlik

II miejsce - Bartłomiej Roszkowski

III miejsce – Natalia Perkowska

Wyróżnienia: Zofia Kaczyńska, Maja Sienicka, Bartłomiej Oleksik, Jakub Bagiński, Jan Gołaś.

Kategoria SP klasy IV-VI:

I miejsce – Roksana Szkiłądź

II miejsce – Aleksandra Cieślukiewicz

III miejsce – Luiza Lubowicka

Wyróżnienia: Honorata Niemyjska, Julia Krajewska, Justyna Wróblewska, Gabriela Kaczyńska.

Kategoria gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Natalia Sokołowska

II miejsce – Weronika Biała

III miejsce – Adam Kostro

Nagrody w konkursach ufundował Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie oraz Cukiernia - Piekarnia Zgierun.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z imprezy Dzień Łabędzia.