Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dzień Łabędzia

W tym roku, po raz pierwszy w naszym mieście, obchodziliśmy „Dzień Łabędzia”, którego inicjatorem i organizatorem był Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie – Jarosław Siekierko, a realizatorem Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.

Impreza rozpoczęła się korowodem ponad 70 łabędzi, wykonanych różną techniką z „byle czego”, który wyruszył spod Miejskiego Ośrodka Kultury na stadion miejski, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP oraz Mażoretek. W korowodzie uczestniczyli również przedstawiciele władz miasta, goście z Litwy – biorący udział w realizowanym projekcie,  artyści z kół zainteresowań z MOK, wspólnie z instruktorami oraz mieszkańcy miasta Wysokie Mazowieckie.

Podczas „Dnia Łabędzia” na scenie zaprezentowały się zespoły z partnerskiego miasta Mejszagoła na Litwie: „Przyjaźń”, „Mejszagolanki” oraz przedszkolaki z Wysokiego Mazowieckiego. Imprezie towarzyszyły występy artystyczne, w wykonaniu  zespołu wokalnego Tęcza z MOK, Orkiestry Dętej OSP, Mażoretek, grupy tanecznej, Okay Dance oraz Studia Teatralnego, które przygotowało specjalnie na tę okazję etiudę teatralną  „Legenda o białym łabędziu”. Podczas całej uroczystości na telebimach prezentowano zdjęcia najpiękniejszych miejsc naszego miasta.

Łabędź ,znajdujący się w herbie Wysokiego Mazowieckiego, był motywem przewodnim konkursów „Moje Miasto Wysokie Mazowieckie” oraz „Łabędź z byle czego”. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta, poziom prac był bardzo wysoki. Zwycięzcy otrzymali statuetki z wizerunkiem łabędzia, nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie oraz słodkie upominki, przygotowane na tę okazję przez piekarnię – cukiernię państwa Zgierunów.

Cały dzień między kolejnymi punktami imprezy rozbrzmiewała piosenka dnia: „Ballada o Wysokiem Mazowieckiem”, której autorem jest pan Marek Brzozowski.

Festynowi towarzyszyły konkursy oraz bezpłatne atrakcje, skierowane przede wszystkim do najmłodszych - malowanie twarzy, kącik małego artysty, kącik biżuterii, kącik fryzjerski oraz konkurencje sportowe.

Dla starszych przygotowano, m.in. stoiska z produktami regionalnymi i rękodziełem artystycznym, bezpłatne badania medyczne, ogródek kawowo – ciastkowy oraz miasteczko ruchu drogowego.

Głównym punktem programu były koncerty zespołów, prezentujących różnorodne style muzyczne. Organizatorzy postarali się, aby każdy znalazł coś dla siebie.  Na początku publiczność bawiła się przy tanecznej muzyce zespołu  B-Qll, który zgromadził przy scenie ogromną rzeszę fanek.  Następnie wystąpiła znana w naszym mieście grupa  Jagiellończyk Band z miejscowego liceum, która była supportem gwiazdy wieczoru - legendy polskiego rocka – grupy PERFECT.

Artyści zaprezentowali swoje znane przeboje m.in. „Autobiografię”, „Kołysankę dla nieznajomej”, „Niepokonanych” oraz z najnowszej płyty „DaDaDam” singiel „Wszystko ma swój czas”. Koncertowi towarzyszyły ciekawe wizualizacje, nawiązujące do poszczególnych utworów. Podczas występu gwiazdy wieczoru wytworzyła się wyjątkowa atmosfera, która udzieliła się wszystkim uczestnikom imprezy.

Patronat medialny nad imprezą objęła „Gazeta Współczesna” oraz „Polskie Radio Białystok”.

Za pomoc w organizacji „Dnia Łabędzia” dziękujemy :

Sponsorowi Głównemu - Kompanii Piwowarskiej producentowi piwa Żubr

oraz pozostałym sponsorom:

• Starostwu Powiatowemu w Wysokiem Mazowieckiem
  • Bankowi Spółdzielczemu w Wysokiem Mazowieckiem
  • Bankowi PKO BP S.A.
  • P.H.U. Gama Szepietowscy Sp. j.
  • Grupie BIZNES POLSKA, Wnorowski i wspólnicy sp. j.
  • Przedsiębiorstwu Robót Drogowo - Mostowych TRAKT Sp. z o. o.
  • JANTAROWI WDT Wiesław Załuska
  • Piekarni Cukierni Zgierun

W organizacji imprezy pomogli nam:

• Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem
  • Zakład Wodociągów Kanalizacji i Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Wysokiem Mazowieckiem
  • Państwowa Straż Pożarna w Wysokiem Mazowieckiem
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiem Mazowieckiem
  • MKS Ruch w Wysokiem Mazowieckiem
  • Straż Miejska w Wysokiem Mazowieckiem
  • Gimnazjum im. M. Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem
  • GS ,,Samopomoc Chłopska” w Wysokiem Mazowieckiem