Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

DZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ 2016

W pierwszą niedzielę października br. w Wysokiem Mazowieckiem obchodziliśmy Dzień Kultury Chrześcijańskiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

Dalsza część obchodów miała miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie odbywały się programy artystyczne i  koncerty w wykonaniu dzieci z wysokomazowieckich przedszkoli, młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego i Scholi z parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Z koncertem pieśni wystąpił także Chór Klubu Seniora ,,Pogodna Jesień” z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Joanna Białkowska z Ostrowi Mazowieckiej z programem instrumentalno - wokalnym pt. „Unoszę wzrok”.

Na zakończenie ks. biskup Antoni Długosz, znany w Polsce z programu katolickiego „Ziarno” poprowadził „Katechezę w piosence” -  koncert z udziałem dzieci.  To niezwykłe wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Księdza Prałata Ryszarda Niwińskiego Dziekana Wysokomazowieckiego oraz pana Jarosława Siekierko Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie. Dzień Kultury Chrześcijańskiej wsparli: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem oraz lek. med. Czesław Chorąży. Patronat medialny objęli: Radio Nadzieja, Głos Katolicki, lomzynskie24.pl.

Imprezę prowadziła prezenterka telewizyjna Magdalena Pietruczak. W uroczystości udział wzięło ok. 600 osób.

Organizator DKCH
Miejski Ośrodek Kultury