Zapraszamy do udziału:

* Kino plenerowe - Letnie Kino Nadziei - 20-21 lipca, godz. 21:00, plac za MOK

Szczegóły na plakacie w zakładce KINO

* Wakacje z MOK - ilość miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny

II tura - 30 lipca - 3 sierpnia, godz. 10:00 - 14:00 - zapisy pod nr tel 86 275 23 43 lub w biurze MOK

* Podlaska Oktawa Kultur - 29 lipca.

Szczegóły w terminarzu

Pracownia Orange Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem

w miesiącu lipcu 2018 zmienia godziny pracy

Aktualne godziny pracy:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek - 13:00 - 18:00

środa - 8:00 - 13:00

Zapraszamy młodzież na warsztaty z Fundacją 5Medium (6-8 sierpnia) - podczas trzydniowych warsztatów wspólnie przygotujemy grę miejską, czekamy na Was i Wasze propozycje tematu gry miejskiej. Zapisy 86 275 23 34.

Miejski Dzień Seniora na wesoło

Wpisując się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora, który ma na celu mi.in. promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia w podeszłym wieku, czy też zapobieganie wykluczeniu społecznemu, wspólnie z seniorami z Wysokiego Mazowieckiego świętowaliśmy Miejski Dzień Seniora. Organizatorami uroczystości byli Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie i Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Spotkanie odbyło się 18 listopada w sali kina MOK i towarzyszyła mu miła atmosfera.

Serdecznymi słowami skierowanymi do licznie zgromadzonej publiczności, uroczystość otworzyła Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Małgorzata Sałęga, po czym Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko wręczył przewodniczącym klubów działających na rzecz seniorów pamiątkowe statuetki łabędzia. Jednocześnie w swoim wystąpieniu gospodarz miasta podkreślił niezbędną rolę seniora w środowisku lokalnym i podziękował im za ich trud włożony we współtworzenie organizacji i stowarzyszeń wspierających osoby starsze w Wysokiem Mazowieckiem.

Po części oficjalnej na scenie zaprezentowały się zespoły z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku: Kabaret Seniorów „Szpilka” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”. Obydwie grupy zaprezentowały barwne programy na bardzo wysokim poziomie artystycznym. W tym samym czasie można było zwiedzać wystawę prac artystycznych wykonanych przez seniorów oraz wystawę akwareli śp. Stanisława Borzuchowskiego – wieloletniego Prezesa Klubu Seniora „Pogodna Jesień”.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek oraz wieczorek taneczny w wykonaniu Jerzego Wojciechowskiego i Weroniki Ostrowskiej.

Dzięki takim uroczystościom seniorzy mogą spędzić czas poza domem, a także spotkać się w gronie osób im życzliwych i chociaż na chwilę zapomnieć o problemach codziennego życia.