Zapraszamy do udziału:

* Kabaret NOWAKI w Wysokiem Mazowieckiem - 2 czerwca 2018 r. (sobota), godz. 16:00;

bilety do nabycia w biurze MOK od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 14:00

* Wystawa fotografii Janusza Wolińskiego "Fryderyk Chopin w kraju ojczystym" - maj/czerwiec 2018 r. - wstęp bezpłatny

"UCIECZKA" od codzienności Roksany Mirek

„Sztuka jest dla mnie pasją,

ucieczką od codzienności,

sposobem na wyrażanie siebie”

Roksana Mirek

W minioną środę 17 stycznia 2018 r. odbył się wernisaż wyjątkowej wystawy zatytułowanej „UCIECZKA”. Autorką tych intrygujących prac jest młoda dziewczyna pochodząca z Wysokiego Mazowieckiego – Roksana Mirek.

„Odkąd pamiętam sztuka zawsze była nieodłącznym elementem mojego życia, a z biegiem czasu moja fascynacja tym tematem tylko zaczęła wzrastać. Swoją przyszłość chcę powiązać ze studiami artystycznymi, aby w  dorosłym życiu w dużej mierze poświęcić się sztuce” – zdradziła nam autorka. Zapytana o źródło inspiracji odpowiedziała – „Część moich prac jest wiernym odwzorowaniem rzeczywistości, ale wiele z nich to także zobrazowanie moich przeżyć i uczuć. Niektóre powstają pod wpływem impulsu. Najczęściej podejmuję się tematu człowieka, ludzkiego ciała i umysłu, czerpię również inspirację ze świata roślin i zwierząt”.

Roksana mimo wielu sukcesów i wygranych w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, a także ogólnopolskim (wyróżnienie w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej GRAFKOM 2014), pozostaje skromną dziewczyną, która nadal chce doskonalić swój warsztat artystyczny.

Wystawę oficjalnie otworzyli Zastępca Burmistrza Miasta – Ewa Konarzewska, Wiceprzewodniczący Rady Miasta – Lech Euzebiusz Śliwowski oraz Przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty Rady Miasta Wysokie Mazowieckie – Stanisław Chmielewski. W spotkaniu uczestniczyła najbliższa rodzina autorki – mama, tata i babcia, a także przyjaciele, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele klubów i stowarzyszeń działających w Wysokiem Mazowieckiem. Uroczystość uświetnił swoim występem zespół Daddy Day Care (Weronika Ostrowska, Julia Grabowska, Liliana Brzoska, Damian Kalinowski i Jerzy Wojciechowski) działający w  naszym domu kultury.

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój Roksany i życzymy jej dużo determinacji w dążeniu do realizacji swoich marzeń. Wystawę można zwiedzać w kawiarni MOK do końca stycznia br.