Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny dołącza do akcji

"Narodowe Czytanie" pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Tym razem zapraszamy 26 sierpnia (niedziela) o godz. 1600

"Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego rozpoczniemy Piknik Patriotyczny, który odbędzie na placu MOK właśnie 26 sierpnia o godz. 1700 Wszystkich chętnych zapraszamy do czynnego udziału w tym wydarzeniu. Na zgłoszenia czekamy do 17 sierpnia, tel. 86 275 23 34 lub osobiście w Oddziale dla Dzieci MBP.

UWAGA! W związku z rozpoczynającym się remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna czynna będzie do końca sierpnia 2018 r.

Więcej informacji pod nr tel. 86 275 23 34

"UCIECZKA" od codzienności Roksany Mirek

„Sztuka jest dla mnie pasją,

ucieczką od codzienności,

sposobem na wyrażanie siebie”

Roksana Mirek

W minioną środę 17 stycznia 2018 r. odbył się wernisaż wyjątkowej wystawy zatytułowanej „UCIECZKA”. Autorką tych intrygujących prac jest młoda dziewczyna pochodząca z Wysokiego Mazowieckiego – Roksana Mirek.

„Odkąd pamiętam sztuka zawsze była nieodłącznym elementem mojego życia, a z biegiem czasu moja fascynacja tym tematem tylko zaczęła wzrastać. Swoją przyszłość chcę powiązać ze studiami artystycznymi, aby w  dorosłym życiu w dużej mierze poświęcić się sztuce” – zdradziła nam autorka. Zapytana o źródło inspiracji odpowiedziała – „Część moich prac jest wiernym odwzorowaniem rzeczywistości, ale wiele z nich to także zobrazowanie moich przeżyć i uczuć. Niektóre powstają pod wpływem impulsu. Najczęściej podejmuję się tematu człowieka, ludzkiego ciała i umysłu, czerpię również inspirację ze świata roślin i zwierząt”.

Roksana mimo wielu sukcesów i wygranych w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, a także ogólnopolskim (wyróżnienie w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej GRAFKOM 2014), pozostaje skromną dziewczyną, która nadal chce doskonalić swój warsztat artystyczny.

Wystawę oficjalnie otworzyli Zastępca Burmistrza Miasta – Ewa Konarzewska, Wiceprzewodniczący Rady Miasta – Lech Euzebiusz Śliwowski oraz Przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty Rady Miasta Wysokie Mazowieckie – Stanisław Chmielewski. W spotkaniu uczestniczyła najbliższa rodzina autorki – mama, tata i babcia, a także przyjaciele, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele klubów i stowarzyszeń działających w Wysokiem Mazowieckiem. Uroczystość uświetnił swoim występem zespół Daddy Day Care (Weronika Ostrowska, Julia Grabowska, Liliana Brzoska, Damian Kalinowski i Jerzy Wojciechowski) działający w  naszym domu kultury.

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój Roksany i życzymy jej dużo determinacji w dążeniu do realizacji swoich marzeń. Wystawę można zwiedzać w kawiarni MOK do końca stycznia br.