Zapraszamy do udziału:

* Kabaret NOWAKI w Wysokiem Mazowieckiem - 2 czerwca 2018 r. (sobota), godz. 16:00;

bilety do nabycia w biurze MOK od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 14:00

* Wystawa fotografii Janusza Wolińskiego "Fryderyk Chopin w kraju ojczystym" - maj/czerwiec 2018 r. - wstęp bezpłatny

Fotorelacja - FERIE W MOK 2018

To były ferie…  Karaoke, warsztaty kulinarne, bajka w kinie, bal karnawałowy oraz wiele innych atrakcji podczas zimowego wypoczynku dzieciom z naszego miasta i okolic zapewnił Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Z zajęć skorzystało ponad 70 dzieci.

Zajęcia rozpoczęły się 22 stycznia 2018 r. wspólną zabawą integrującą grupę. W nawiązaniu do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci podczas zajęć o tematyce patriotycznej pn. „Jesteśmy Polką i Polakiem” własnoręcznie stworzyły biało-czerwone godła oraz flagi Polski, śpiewały polskie piosenki w wersji karaoke, wykorzystując sprzęt multimedialny w nowo otwartej Pracowni Orange. Podczas środowych warsztatów kulinarnych „Mały Mistrz Pizzy” dzieci dowiedziały się w jaki sposób przygotować pizzę, miały szansę stworzyć swoją własną kompozycję złożoną z oryginalnych produktów, a następnie uczestniczyły w procesie wypiekania pizzy. Warsztaty zakończyły się konsumpcją własnego dania.  Był też czas na wizytę w bibliotece, gdzie dzieci napisały listy do Kapituły Orderu Uśmiechu w sprawie odznaczenia dla autora książek dla dzieci Grzegorza Kasdepke. W czasie wolnym od zajęć szkolnych nie mogło zabraknąć tańców i zabawy w przebraniu. Bal Karnawałowyodbył się w wesołej atmosferze. Przy muzyce przeprowadziliśmy konkursy, zabawy taneczne i animacyjne, a dzieci otrzymały słodkości i upominki. W czasie ferii w Miejskim Ośrodku Kultury gościliśmy także uczestników Zimowiska 2018 zorganizowanego przez ks. Dawida Rosińskiego z parafii pw. św. J. Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem i wspólnie obejrzeliśmy pokaz chemiczny, iluzjonistyczny oraz film „Franklin i skarb jeziora”.

Drugi tydzień dzieci spędziły w Pracowni Orange w Wysokiem Mazowieckiem.