Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Piknik rodzinny - Serce dla Poli

Tegoroczny piknik za zakończenie lata zorganizowany 31 sierpnia na placu za Miejskim Ośrodkiem Kultury w Wysokiem Mazowieckiem został połączony z akcją charytatywną na operację serca dla Apolonii Gradowskiej.

Podczas imprezy nieodpłatnie wystąpiły zespoły muzyczne: KAPRYS, REZONANS, XENON, RYTMIX, Kinga Chracewicz z zespołem MAGNUM, JAGIELLOŃCZYK BAND, ROCK PRZESTĘPNY, CAPITAL, FORMAT, PARTY CLAP oraz gwiazda wieczoru KOMETA. Pomiędzy występami wokalnymi można było podziwiać układy taneczne grupy OKAY DANCE z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz wziąć udział w zabawie animacyjnej przygotowanej przez Państwa Justynę i Krzysztofa Troc. Przez cały dzień nie zabrakło atrakcji dla rodzin, a były to m.in.: pokaz dużych baniek mydlanych, malowanie twarzy, konkurencje sportowe, zabawy plastyczne, przejażdżki bryczką, parada motocyklowa oraz pokaz ratownictwa w wykonaniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem. Dodatkowo można było poczęstować się grochówką, ciastem, kawą i herbatą a także wziąć udział w loterii fantowej oraz kiermaszu – zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Bliżej Ciebie” – i wrzucić symboliczną „złotówkę” do puszki, jako darowiznę na leczenie Poli.

Stowarzyszenie „Bliżej Ciebie” poinformowało nas, że dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu osób podczas pikniku zebrało kwotę 11 500,00 złotych.

Organizatorzy imprezy – Stowarzyszenie „Bliżej Ciebie”, Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie, Miejski Ośrodek Kultury oraz rodzice Apoloni Gradowskiej – serdecznie dziękują za każdy grosz wrzucony do puszki oraz za wspaniałą atmosferę, jaka towarzyszyła wszystkim podczas tego słonecznego niedzielnego popołudnia.

W organizację Pikniku rodzinnego – Serce dla Poli bezinteresownie i nieodpłatnie włączyli się: Agencja Ochrony Osób i Mienia GLOBAL SECURITY Sp. z o.o. w Siemiatyczach, zespoły: KAPRYS, REZONANS, XENON, RYTMIX, Kinga Chracewicz z zespołem MAGNUM, JAGIELLOŃCZYK BAND, ROCK PRZESTĘPNY, CAPITAL, FORMAT, PARTY CLAP, KOMETA, OKAY DANCE, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem, Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiem Mazowieckiem, Straż Miejska w Wysokiem Mazowieckiem, Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem, Mazowieckie Zakłady Graficzne s.c. w Wysokiem Mazowieckiem, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Stanisław Zgierun w Wysokiem Mazowieckiem, Zakład Cukierniczy „U Lecha” w Łapach, Zakład Cukierniczy „Finezja” w Zambrowie, Zakład Cukierniczy „Anna” w Zambrowie, Mechanika Pojazdowa Marek Żochowski w Szepietowie, „STREFA IMPREZ” Paweł Kulesza w Białymstoku, Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem, Przedszkole Miejskie nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, Przedszkole Miejskie nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem, Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie, Zakład fryzjerski – Mariola Uszyńska w Wysokiem Mazowieckiem, Salon kosmetyczny „SHINE”– Paulina Uszyńska w Wysokiem Mazowieckiem,  PPH „PODLASIE” Sp. j. Antoni Mączyński i Marek Kulesza w Wysokiem Mazowieckiem, Przedsiębiorstwo „DOM KSIĄŻKI” Sp. z o.o. w Białymstoku – Księgarnia nr 32 w Wysokiem Mazowieckiem, Usługi Handlowe „STYLOWY DOM” w Wysokiem Mazowieckiem, Sklep „PIOTREK” w Wysokiem Mazowieckiem, „ALF” – Sklep papierniczy w Wysokiem Mazowieckiem, „KUPCIUSZEK” – Sklep odzieżowy w Wysokiem Mazowieckiem, „OSTERIA” – Grażyna i Karol Korzenieccy Sp. j. w Wysokiem Mazowieckiem, „BAR-SZKLARNIA” w Wysokiem Mazowieckiem, „CERAMIK” – Tworkowski i wspólnicy Sp. j. w Wysokiem Mazowieckiem, „ASTRA-SAT”  w Szepietowie, TRIO Adam Celiński, Marcin Celiński Sp. j. w Wysokiem Mazowieckiem, „KWIATY I UPOMINKI – RZECZY ŁADNE” w Wysokiem Mazowieckiem, „Sklep u Wojciecha” w Wysokiem Mazowieckiem, Wiesław Załuska „PPHU Jantar” w Wysokiem Mazowieckiem, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Biuro Podróży „POGODNA” Grzegorz Janas w Zambrowie, Andrzej Mortel „Rzeźnictwo i wędliniarstwo” w Patokach, Wojciech Murawski „Mięso-Wędliny” w Wysokiem Mazowieckiem, MICRO – Hurtownia chemiczno-papiernicza w Wysokiem Mazowieckiem, Wiesław Kierlewicz – Złomowanie, autohandel i skup złomu w Osipach Lepertowizna, Klub motocyklowy „Łabędź” w Wysokiem Mazowieckiem, Damian Wójcicki "DAMEX" w Wysokiem Mazowieckiem, Państwo: Monika i Bogusław Gołębiewscy, Anna i Zbigniew Kamińscy, Katarzyna i Bogusław Mruszczyk, Marta i Łukasz Faszczewscy, Marta i Tomasz Pietrzak, Edyta i Adam Porowscy, Janina i Roman Legut, Magdalena Zielińska, Tomasz Kołodzin, Hanna Zaremba, Anna Musiałowska, Katarzytna Borecka,  Marek Ptaszyński, Janina Dworakowska, Agnieszka Świerk, Adam Kucharek, Jan Kruczkowski, Jerzy Wojciechowski oraz wolontariuszki: Kornelia Siemieńczuk, Karolina Figlerowicz, Beata Godlewska, Aleksandra Kalinowska, Aleksandra Gołaszewska, Kinga Choińska, Gabriela Kołodziejczak, Aneta Gąsowska, Karolina Zamościńska, Karolina Łopieńska.