Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6,7 mln zł

W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa,

a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Rozśpiewane Święto Narodowe Trzeciego Maja 2018

Trzeciego maja br. o godz. 17:00 odbył się "Przegląd Pieśni Patriotycznych - wspólne śpiewanie" zorganizowany przez Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie, Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem w ramach miejskich obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.Podczas przeglądu wystąpili soliści, duety, zespoły wokalno-instrumentalne i chóry reprezentujące przedszkola miejskie, szkoły wszystkich szczebli z miasta i gminy, parafie i MOK.

Zaproszeni goście i wszyscy przybyli mieli okazję do wspólnego śpiewania dzięki tekstom pieśni wyświetlanym na dużym ekranie. Po występie wykonawcy otrzymali dyplomy i statuetki upamiętniające 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, które wręczali organizatorzy i zaproszeni goście.