Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny dołącza do akcji

"Narodowe Czytanie" pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Tym razem zapraszamy 26 sierpnia (niedziela) o godz. 1600

"Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego rozpoczniemy Piknik Patriotyczny, który odbędzie na placu MOK właśnie 26 sierpnia o godz. 1700 Wszystkich chętnych zapraszamy do czynnego udziału w tym wydarzeniu. Na zgłoszenia czekamy do 17 sierpnia, tel. 86 275 23 34 lub osobiście w Oddziale dla Dzieci MBP.

UWAGA! W związku z rozpoczynającym się remontem Miejskiego Ośrodka Kultury

informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna czynna będzie do końca sierpnia 2018 r.

Więcej informacji pod nr tel. 86 275 23 34

Niepodległość 100+ – koncert patriotyczny

Trzeciego czerwca 2018 r. Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem miał zaszczyt gościć Kabaret pod Egidą z założycielem Janem Pietrzakiem na czele. Artyści wystąpili ze specjalnym koncertem „Niepodległość 100+”, który został przygotowany przez Towarzystwo Patriotyczne z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Występ honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko, a do jego organizacji przyczynił się dr Czesław Chorąży aktywnie działający w Klubie Miłośników Historii.

Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała wielu pięknych utworów patriotycznych. Kiedy wybrzmiały ostatnie dźwięki, burmistrz Jarosław Siekierko w kilku ciepłych słowach podziękował artystom za wspaniałe patriotyczne widowisko.

Po koncercie można było nabyć książki autorstwa J. Pietrzaka „z PRL-u… do Polski. Osiemdziesiątka pana Pietrzaka”, „Jak obaliłem komunę”, „Śmiech i złość”, które są dostępne do wypożyczenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a także płytę „Nielegalne kwiaty”.