DESIGNED BY joomla2you


 Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6,7 mln zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Aktualności

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY POLSKA RODZINĄ SILNA

 Dnia 10 czerwca w naszej parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Wspólnota parafialna włączyła się w ogólnopolską inicjatywę organizując Marsz dla Życia i Rodziny – Polska Rodziną Silna!

Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną w intencji świętości wszystkich rodzin. Zgromadzeniu liturgicznemu przewodniczył ks. Damian Małkowski, który w wygłoszonej homilii, odwołując się do nauczania Św. Jana Pawła II, uwrażliwiał nasze serca na szczególną potrzebę obecnych czasów – troskę o życie ludzkie od poczęcia aż do naturalnej śmieci. Po celebracji liturgicznej wierni wraz z kapłanami i siostrami zakonnymi wyruszyli w uroczystym przemarszu ulicami naszego miasta do kościoła parafialnego pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Następnie wraz z wiernymi z sąsiedniej parafii cała kolumna przemarszu udała się na plac piknikowy przy Miejskim Ośrodku Kultury. Uczestnicy marszu, dziękując Bogu za dar życia oraz za dar rodziny, z radosnym śpiewem oraz modlitwą dawali publiczne świadectwo o podstawowych wartościach życia chrześcijańskiego.

 

Na placu piknikowym na uczestników czekały liczne stoiska z różnymi atrakcjami, m.in.: Centrum Kształcenia Zawodowego prezentowało roboty, w innym namiocie dzieci mogły pobawić się, malując twarz czy włosy, sporo radości miały też z wyrobów cukierniczych: waty cukrowej, ciasta, popcornu, grillowanych kiełbasek i napojów. Znaczną uwagę dzieci przyciągały stoiska: Fotobudka, kręcenie balonów, usługi fryzjerskie, Grupa Ratownicza Nadzieja z Zambrowa, która prezentowała RKO, konkurs plastyczny, konkursy sportowo-rekreacyjne z nagrodami, dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw, eurobungee i trampolina. Dochód uzyskany w czasie pikniku w całości został przekazany na Dom Samotnej Matki w Supraślu.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które podjęły się trudu zorganizowania uroczystości Święta Rodziny w naszym mieście: Ks. Dziekanowi Prałatowi Ryszardowi Niwińskiemu – Proboszczowi Parafii Św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem, Panu Jarosławowi Siekierko – Burmistrzowi Miasta Wysokie Mazowieckie, Pani Małgorzacie Sałęga – Dyrektor MOK oraz Pracownikom, Dyrekcji i Pracownikom Przedszkola Miejskiego Nr 2, Dyrekcji i społeczności Miejskiego Zespołu Szkół – Samorządowej Szkoły Muzycznej I Stopnia, młodzieży z naszej parafii i uczniom Księdza Damiana Małkowskiego, Komitetowi Organizacyjnemu: Wspólnocie Domowego Kościoła, Odnowie w Duchu Świętym i wszystkim pozostałym wspólnotom, a także występującym na scenie artystom oraz ludziom wielkiego i otwartego serca!

Jan Paweł II podkreśla, że przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę! Jest zatem potrzebą nieodzowną i naglącą, aby każdy człowiek dobrej woli zaangażował się w sprawę ratowania i popierania wartości i potrzeb rodziny. Służba życiu jest, według Jana Pawła II, jednym z istotnych zadań małżeństwa, związanym z podstawowym celem życia ludzkiego, którym jest świętość, czyli jedność człowieka z Bogiem. Małżeństwo i rodzina mają do realizacji tego celu odpowiednie środki. Fundamentem służby życiu jest miłość małżeńska, która jest odbiciem miłości Boga do człowieka: ofiarna, służebna, wzajemna, gotowa do poświęceń. Każdemu z Was, którzy włączyliście się w organizacyjny trud przygotowania marszu oraz pikniku w intencji obrony życia i rodziny – dziękujemy za Waszą okazaną pomoc i ludzkie dobre serce.

Do organizacji festynu przyczynili się także i na słowo podziękowania zasługują: Centrum Kształcenia Zawodowego, Grupa Biznes Polska, Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem, Mazowieckie Zakłady Graficzne MZGraf. w Wysokiem Mazowieckiem, Sklep KAMEA – Roman Czapski, Sklep PARTNER AGD RTV – TAJMAX Mieczyński, Gracz, Liszka spółka jawna, Piekarnia Cukiernia „Zgierun”, HURTOWNIA SPOŻYWCZA – Anna Siekierko, Agencja reklamowa MONA – Janusz Poniatowski, Sklep PUCHATEK Świat Dziecka, Księgarnia KLEKS – Jan Mojkowski, Księgarnia BOOKBOOK, Hurtownia Micro – Szymon Buczyński, Sklep PIOTREK 1001 DROBIAZGÓW, KONRAD MIĘSO-WĘDLINY MURAWSCY, Masarnia KOLINEK, Sklep owocowo-warzywny – Anna i Robert Niemyjscy, Duet Gaz – Justyna Pietrzykowska, Salon Fryzjerski Damsko-Męski – Iwona Sokołowska, Salon Fryzjerski SELENA – Iwona Zaremba, Stowarzyszenia „Bliżej Ciebie” – p. Prezes Alina Zdziarska, Auto Serwis Pomoc Drogowa – Dariusz Leoniak, Złomowanie, autohandel, skup złomu – Wiesław Kierlewicz.

Ks. dr Krzysztof Godlewski

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com