DESIGNED BY joomla2you


 Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6,7 mln zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Aktualności

„Dzień Łabędzia” A.D. 2018 przeszedł już do historii

24 czerwca 2018 r. Stadion Miejski w Wysokiem Mazowieckiem wypełnił się miłośnikami muzyki patriotycznej i rozrywkowej, a okazją ku temu było cykliczne święto – Dzień Łabędzia.

Punktualnie o godzinie 15.00 imprezę rozpoczął patriotyczny występ dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, które zaprezentowały poloneza oraz taniec z flagami. Po nich sceną zawładnęła grupa taneczna OKAY DANCE działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury. Młodzi tancerze zaprezentowali program tańca nowoczesnego oraz baletowy. W przerwie między występami dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 przedstawiły montaż słowno-muzyczny pt. „Rodzina zawsze razem się trzyma”. Następnie przyszedł czas na występy gości z Litwy oraz Białorusi. Z programami patriotycznymi wystąpili: Wesoła Gromadka z Grodna, chór Legenda z Mejszagoły, młodzieżowy zespół taneczny Przyjaźń z Mejszagoły, a także chóry: Grodnianie i Mejszagolanki.

Podczas otwarcia imprezy, którego dokonali Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jacek Bogucki, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko i Prezes SM MLEKOVITA Dariusz Sapiński, Burmistrz Miasta podzielił się wiadomością o dofinansowaniu w wysokości 6,7 mln zł przyznanym przez Zarząd Województwa Podlaskiego na remont budynku MOK, za co podziękował obecnemu marszałkowi województwa. Burmistrz otrzymał z rąk marszałka kopię plakiety ceramicznej wykonanej w białostockiej Fabryce Kafli i Polewy Jana Kucharskiego i S-wie przedstawiającą godło II Rzeczypospolitej wg wzoru z 1927 r. wydaną z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i 120-lecia Samorządu Województwa Podlaskiego, której oryginał znajduje się w zbiorach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Polska Niepodległa”, którego laureatami zostali:

W I kategorii – przedszkolaki: I miejsce: Kinga Tymińska i Wiktoria Dąbrowska z Przedszkola Miejskiego nr 2, II miejsce: Maria Rydzewska, która reprezentowała MOK Wysokie Mazowieckie, III miejsce: Laura Michałowska z Przedszkola Miejskiego nr 2, Wyróżnienia: Karol Pietrzykowski i Szymon Kaczyński z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz Klaudia Grzybowska i Zuzanna Kaczyńska z Przedszkola Miejskiego nr 1;

W II kategorii – uczniowie szkoły podstawowej: I miejsce: Julia Krukowska ze Szkoły Podstawowej nr 1, II miejsce: Zofia Kaczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2, III miejsce: Amelia Porzezińska i Joanna Falkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1, Wyróżnienia: Zuzanna Podbielska, Łucja Lubowicka i Aleksandra Dłuska ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zuzanna Jankowska ze Szkoły Podstawowej nr 2;

W III kategoria – uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce: Daria Kamińska z ZSOiP, II miejsce: Agata Busma z ZSZ, III miejsce: Karolina Sokołowska z ZSOiP, Wyróżnienie: Paulina Korsak z ZSOiP.

Nagrody wręczyli Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko, Marszałek Województwa Jerzy Leszczyński oraz Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński.

O godz. 18.00 przyszedł czas na zabawę przy muzyce rozrywkowej. Jako pierwszy zaprezentował się debiutujący na scenie, a działający od roku zespół rockowy OSP. Po tym bardzo energetycznym występie publiczność bawił działający przy MOK zespół DADDY DAY CARE, a po nich – RENOMA. Następnie na scenę wkroczył zespół DEFIS, który wzbudził w publiczności pozytywne emocje. Było to świetne przygotowanie do koncertu gwiazdy wieczoru – GOLEC uORKIESTRY. Zespół, który w tym roku obchodzi 20-lecie działalności, zaprezentował fantastyczne widowisko, które przyciągnęło wielu fanów.

Ponadto w trakcie imprezy można było obserwować rekonstrukcję szpitala polowego z okresu XX-lecia międzywojennego, wykonać podstawowe badania profilaktyczne prowadzone przez Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem, porozmawiać z dietetykiem, na stoisku Krajowej Spółki Cukrowej S.A. „Polski Cukier” można było dostać darmową watę cukrową, 4. Wysokomazowiecka Drużyna Harcerzy „Leśna Gwardia” zachęcała chłopców do wstąpienia w jej szeregi, zaś na placu MOK odbywał się Wysokomazowiecki Zlot Klasyków. Na zakończenie imprezy zebrani na stadionie mieli okazję obejrzeć pokaz fajerwerków.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Patronat medialny sprawowały: TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, kurierwysmaz.pl.

Sponsorami byli: Miasto Wysokie Mazowieckie, Powiat Wysokomazowiecki, Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA, Krajowa Spółka Cukrowa S.A. „Polski Cukier”, Pol-Krusz w Szepietowie, Bank PKO BP S.A., ZWKiEC Sp. z o.o. w Wysokiem Mazowieckiem, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych TRAKT w Wysokiem Mazowieckiem, CERAMIK Tworkowski w Wysokiem Mazowieckiem, ZGIERUN – Piekarnia, Cukiernia w Wysokiem Mazowieckiem, MICHAŁ – Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy w Wysokiem Mazowieckiem, GAMA Group w Wysokiem Mazowieckiem, Wojciech Brzozowski – Sklep u Wojciecha, Szymon Buczyński – Hurtownia MICRO, DAMEX – Mieczysław i Sebastian Wójciccy, Lekarz medycyny – Józef Malinowski, Wojno-Stal – Sylwester Wojno, Marian Biały Firma Bud-Trans w Wysokiem Mazowieckiem.

Dziękujemy za współpracę: Miejskiemu Zespołowi Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, Zespołowi Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem, Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem, Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem, Straży Miejskiej w Wysokiem Mazowieckiem.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z koncertu zespołu Golec uOrkiestra podczas tegorocznego Dnia Łabędzia 2018

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com