Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6,7 mln zł

W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa,

a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

To już w najbliższy weekend Mobilne Muzeum Multimedialne zawita do Wysokiego Mazowieckiego

Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie zaprasza do zwiedzania Mobilnego Muzeum Multimedialnego przygotowanego z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Mobilne Muzeum Multimedialne zostanie udostępnione dla zwiedzających na placu przy Miejskim Ośrodku Kultury w następujących terminach: 25 sierpnia (sobota) 1200-1800 oraz 26 sierpnia (niedziela) 1000 -1600

Muzeum odwiedzi tylko dwa miasta w naszym województwie:

Wysokie Mazowieckie oraz Suwałki.

Warto to zobaczyć:)

Mobilne Muzeum Multimedialne to urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje, które tworzą fascynującą narrację poświęconą Niepodległej, zapraszając osoby zwiedzające do wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni. Niezwykłe spotkanie z historią odbywa się w mobilnym module ekspozycyjnym, przystosowanym do podróży po całym kraju.

To właśnie w tej nowoczesnej formie można obejrzeć wystawę przygotowaną z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w ramach uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zwiedzanie wystawy jest nieodpłatne.

(fot.https://mmm2018.pl/multimedia)