UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem MOK

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza do zwracania i wypożyczania książek

w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta

w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl

Mobilne Muzeum Multimedialne odwiedziło Wysokie Mazowieckie

Mobilne Muzeum Multimedialne odwiedziło w ubiegły weekend Wysokie Mazowieckie i zostało udostępnione dla zwiedzających na placu przy Miejskim Ośrodku Kultury. Muzeum przygotowane zostało z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Wystawa gościła w naszym mieście przez dwa dni, 25-26 sierpnia, podczas których zwiedziło ją liczne grono odbiorców.

Urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje tworzyły fascynującą narrację poświęconą Niepodległej, zapraszając osoby zwiedzające do wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni.

Niezwykłe spotkanie z historią odbyło się w mobilnym module ekspozycyjnym, przystosowanym do podróży po całym kraju. Podróż Muzeum Multimedialnego po Polsce ma na celu włączenie się w świętowanie wspomnianego jubileuszu, dopełniając swym przesłaniem lokalne obchody. Każdy odwiedzający wystawę mógł złożyć swój podpis w okolicznościowej Księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości.

Zwiedzanie wystawy było nieodpłatne.

(Fot. MOK /www.wysokomazowiecki24.pl)