Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Kino historyczne już po raz drugi gościło w Wysokiem Mazowieckiem

Ósmego października w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem ramach projektu ,,Kogo kręci kino historyczne na Podlasiu"realizowanego przez  Fundację Artystyczną ErinaB oraz Związek Powstańców Warszawskich przy współpracy  Oddziału IPN w Białymstoku, Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie, Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem oraz Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem wyświetlony został film pt.: ,,Cudzoziemcy w Powstaniu Warszawskim’’. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu ,,Kultura dostępna" 2018.

W  spotkaniu uczestniczyli Małgorzata Brama -  reżyser ww. filmu, przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej o/ Białystok - Magdalena Dzienis - Todorczuk , dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Jarosław Jankowski oraz wicedyrektor szkoły Ewa Turlewicz. Odbiorcami filmu byli nauczyciele oraz młodzież z ostatnich klas Gimnazjum.