UWAGA!!!

W związku z trwającym remontem MOK

Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza do zwracania i wypożyczania książek

w tymczasowej siedzibie w Urzędzie Miasta

w Wysokiem Mazowieckiem

kontakt: mbpwysmaz@poczta.onet.pl

Kino historyczne już po raz drugi gościło w Wysokiem Mazowieckiem

Ósmego października w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem ramach projektu ,,Kogo kręci kino historyczne na Podlasiu"realizowanego przez  Fundację Artystyczną ErinaB oraz Związek Powstańców Warszawskich przy współpracy  Oddziału IPN w Białymstoku, Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie, Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem oraz Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem wyświetlony został film pt.: ,,Cudzoziemcy w Powstaniu Warszawskim’’. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu ,,Kultura dostępna" 2018.

W  spotkaniu uczestniczyli Małgorzata Brama -  reżyser ww. filmu, przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej o/ Białystok - Magdalena Dzienis - Todorczuk , dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Jarosław Jankowski oraz wicedyrektor szkoły Ewa Turlewicz. Odbiorcami filmu byli nauczyciele oraz młodzież z ostatnich klas Gimnazjum.