Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

______________________________________________________________________________________________________________

Informacja

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem informuje, że od dnia 22 listopada 2018 r. posiada w sprzedaży album pt. „Wysokie Mazowieckie w fotografii w 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski 1918-2018” autorstwa Karola Głębockiego i Tomasza Śmigielskiego.

Album można zakupić w biurze Miejskiego Ośrodka Kultury mieszczącym się w Urzędzie Miasta na II piętrze w pokoju nr 28 w godzinach 900 – 1430.

Serdecznie zapraszamy.

Dzień Kultury Chrześcijańskiej 2018

W niedzielę, czternastego października br., obchodziliśmy w Wysokiem Mazowieckiem Dzień Kultury Chrześcijańskiej w ramach miejskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten zbiegł się z obchodami XVIII Dnia Papieskiego.

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza Ryszarda Niwińskiego tegoroczna uroczystość Dnia Kultury Chrześcijańskiej odbywała się w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem.  W tym dniu nie zabrakło szeregu wydarzeń kulturalnych i duchowych, dzięki którym mieszkańcy naszego miasta mogli w pełni przeżyć to wyjątkowe święto.  Po porannej mszy św. poezję zaprezentowała artystka Renata Odorczuk. O godz. 1000 odprawiona została okolicznościowa msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz prałat Ryszard Niwiński. Następnie można było po raz kolejny usłyszeć wzruszające recytacje pani Renaty Odorczuk. Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko razem z dyrektor MOK Małgorzatą Sałęga podziękowali artystce, a w swoim przemówieniu gospodarz miasta zwrócił się także do księdza Proboszcza, dziękując za okazywaną życzliwość i współpracę. Następnym punktem uroczystości był program artystyczny pt.: ,,Życie to Miłość’’ w wykonaniu młodzieży ze SP nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem pod kierunkiem siostry Alicji i pani Izabeli Wasilewskiej, który młodzież zaprezentowała po mszy św. o godz. 1130. Artyści w podziękowaniu za występ otrzymali kosz słodyczy a opiekunowie bukiety kwiatów. Zwieńczeniem całego dnia był koncert uwielbienia w wykonaniu Katarzyny Rogalskiej z zespołem pt.: ,,Jak wysławić wdzięczność mą?’’, który miał miejsce po wieczornej mszy świętej.

Organizatorem Dnia Kultury Chrześcijańskiej był Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem a Honorowym Patronatem Dziekan Wysokomazowiecki, natomiast sponsorem było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem.

W przededniu obchodów 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II  na Stolicę Piotrową przy Kościele św. J. Chrzciciela można było także obejrzeć wystawę plenerową dotyczącą Pontyfikatu Papieża Polaka, zorganizowaną przez proboszcza parafii.