Prace remontowe w budynku MOK

W Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem od sierpnia 2018 r. trwają intensywne prace dotyczące przebudowy i remontu wnętrz budynku.

W ramach modernizacji budynku prowadzone są prace polegające m.in. na zmianie układu funkcyjnego pomieszczeń parteru i piętra w celu podniesienia walorów użytkowych MOK.

Zostanie wyrównany poziom posadzek w całym budynku, zaadaptowane będą pomieszczenia piwniczne, zainstalowana klimatyzacja w sali kinowej, garderobie, holu i kawiarni. Zakres robót obejmuje także wymianę wewnętrznej instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, przeciwpożarowej, stolarki drzwiowej, wymianę okładzin ściennych i posadzkowych. Zainstalowana będzie winda i wykonany podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Sala widowiskowo - kinowa zostanie wyposażona w nowoczesny system kinowej projekcji filmowej, nagłośnienie kinowe i estradowe oraz oświetlenie sceny i system mechaniki scenicznej. Sala zyska nie tylko nowoczesny wygląd, ale także wygodne fotele i akustyczne wnętrze.

Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień 2019 roku.

Wartość projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” to prawie 10 mln zł. Na ten cel Miasto Wysokie Mazowieckie otrzymało dofinansowanie w wysokości 6,7 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego, w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działanie 8.5 Rewitalizacja.