Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Piknik Patriotyczny w Wysokiem Mazowieckiem

Z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Wysokiem Mazowieckiem zorganizowano wyjątkowe wydarzenie – Piknik Patriotyczny, który odbył się w parku przy MOK. Imprezę zorganizowały Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury, a patronatem objął ją Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie.

Piknik obfitował w moc atrakcji. Jako pierwsza wystąpiła Zambrowska Kapela Eli, która zaprezentowała szeroki repertuar obejmujący różne rodzaje muzyki: patriotyczną, biesiadną, rozrywkową, zagraniczną, co wprowadziło zgromadzonych gości w piknikowy nastrój. Drugim zespołem umilającym czas była Ferajna z Hoovera – kapela uliczna z Warszawy, która tego dnia wyjątkowo wystąpiła poza stolicą. Zgromadzona publiczność miała okazję wspólnie z grupą zaśpiewać pieśni patriotyczne z różnych okresów historycznych.

Animacje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych przygotowała Agencja Melodia&Estetika. Wśród nich znalazły się m.in. dostojny polonez, przeciąganie liny czy wyścigi na osiołkach, a także malowanie akcentów patriotycznych na twarzach. Ponadto można było skorzystać z wielu innych atrakcji: darmowego dmuchanego placu zabaw dla dzieci i stoiska gastronomicznego. Istniała możliwość zakupu książki „Wysokie Mazowieckie 1918-1939. Kalendarium” autorstwa Tomasza i Ignacego Śmigielskich oraz uzyskania autografów. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt wojskowy prezentowany przez żołnierzy 183. Kompanii Radiotechnicznej z Plewek oraz wojskowa grochówka. Przez cały czas trwania pikniku rozprowadzane były patriotyczne gadżety, w czym pomogły wolontariuszki.

Projekt był realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.