Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

„Muzyczne Krajobrazy Polski”

W niedzielę, 23 czerwca 2019 r., w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem miał miejsce wyjątkowy koncert pn. „Muzyczne Krajobrazy Polski Wojciech Kilar” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej, pod kierownictwem artystycznym Jana Lewtaka. W partiach solowych swe umiejętności zaprezentowali soliści: Piotr Lis – obój, Maria Lewicka – flet, Grzegorz Wołczański – klarnet. Koncert prowadził Paweł Sztompke.

Uczestnicy wydarzenia mieli niepowtarzalną okazję wysłuchania słynnych utworów wybitnych polskich kompozytorów m.in. Fryderyka Chopina, Jana Ignacego Paderewskiego i oczywiście Wojciecha Kilara.

Koncert odbył się z inicjatywy Jarosława Siekierko Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie oraz Księdza Prałata Ryszarda Niwińskiego Dziekana Wysokomazowieckiego.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

fot. Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem