Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Lipcowe zabawy plenerowe czyli lato w mieście

Tegoroczne wakacje rozpoczęliśmy od zapoznania dzieci i rodziców z letnią ofertą zajęć przygotowaną przez Miejski Ośrodek Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wysokiem Mazowieckiem. Już 18 i 19 czerwca maskotki Miki i Minnie odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Świat Malucha” oraz Przedszkola Miejskiego nr 2 „Tęczowa Dwójeczka”. W kolejnych dniach myszki zapraszały również mieszkańców miasta i napotkanych przechodniów.

W tym roku, w związku z remontem budynku MOK, zajęcia wakacyjne odbywają się w innej formie niż dotychczas. Są to zajęcia otwarte dla wszystkich chętnych, które mają miejsce w parkach miejskich naszego miasta.

I tak, na początku lipca (1-5.07.2019 r.), zabawy animacyjne i rozrywkowe miały miejsce w parku przy Miejskim Ośrodku Kultury. Stałym punktem programu było malowanie twarzy, które cieszyło się największą popularnością. Dodatkowo na dzieci czekały: dmuchana zjeżdżalnia, modelowanie balonów, kolorowanki, gry planszowe i edukacyjne, wielkoformatowa gra „Chińczyk”, malowanie na stretchu, zajęcia z książką (zagadki, ciekawostki i łamańce językowe), gry sportowe (zbijak oraz mecz piłki nożnej). Uczestnikom bardzo przypadły do gustu zabawy z chustą „Klanzy”, które również wśród rodziców wzbudziły dużo pozytywnych emocji. Jednak główną atrakcją tegorocznych wakacji niezaprzeczalnie były myszki Miki i Minnie, które razem z dziećmi uczestniczyły w zabawach integracyjnych i tanecznych takich jak pociąg, belgijka, kaczuszki, krasnoludek, makarena i kankan.

Ponadto, przez cały tydzień, na placu znajdowało się również stoisko sklepu „Puchatek – świat dziecka”, na którym na chętnych czekało mnóstwo atrakcji. Wśród nich znalazła się strefa maluszka czyli zabawy na kocyku dla najmłodszych, gry planszowe, bańki mydlane, zabawy manualne (m.in. gniotki oraz klocki PLAYMOBIL), stoisko, gdzie można było zrobić sobie tatuaż lub pomalować na kolorowo włosy. Dużą popularnością cieszyły się również zabawy animacyjne i konkurencje sportowe (m.in. bieg z przeszkodami, przeciąganie liny), które przygotowała współwłaścicielka sklepu – Joanna Grabowska. Na dzieci czynnie uczestniczące w zabawach czekały niespodzianki. Warto wspomnieć, że odwiedził nas również Kubuś Puchatek, który wziął udział w zabawach tanecznych z dziećmi.

W środę swoje stoiska miały również Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz Pracownia Orange. Policja przygotowała łamigłówki i zagadki dotyczące bezpiecznych wakacji, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się alkogogle. Wszyscy chętni, zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli, mieli okazję sprawdzić się w symulacji jak alkohol wpływa na koordynację ruchów i spróbować przejść wzdłuż wyznaczonej linii.

Na stoisku Pracowni Orange były zabawy z aplikacjami Quiver i QuiverMasks, dzięki którym pokolorowane przez dzieci obrazki stawały się trójwymiarowe. Nie mogło również zabraknąć naszego robota Evolution – każdy miał możliwość pobawić się nim i posterować. Były to działania, które w ciągu minionego roku szkolnego, cieszyły się największym zainteresowaniem.

Dziękujemy sklepowi „Puchatek” oraz Komendzie Powiatowej Policji za włączenie się w organizację wakacji oraz naszym niezawodnym wolontariuszom, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania.

Kolejne zorganizowane zajęcia wakacyjne odbędą się w terminie 5-9 sierpnia w godz. 1000-1400 w parku im. Kiełczewskich. W programie przewidujemy dużo atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy wszystkich, razem na pewno nie będziemy się nudzić!