Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Estończycy na pierwszych miejscach

58. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej już za nami.  Metę w Wysokiem Mazowieckiem jako pierwszy przekroczył zawodnik z Estonii, Norman Vahtra, ze średnią prędkością 45 km/h. Drugi linię mety przekroczył również Estończyk Slim Kiskonen. Trzecie miejsce uzyskał Norbert Banaszek z Polski. Estończycy zgarnęli również nagrodę w klasyfikacji drużynowej dla najszybszej grupy.

W czwartek, 15 sierpnia 2019 roku, od godziny 13, na placu przez budynkiem urzędu miasta, zaprezentowali się zawodnicy z 9 drużyn kolarskich z Polski, Estonii, Turcji, Czech, Niemiec i Bułgarii.

Na dystans 174 km, wystartowało 57 zawodników. Ze startu na ulicy Ludowej, udali się w kierunku Kulesz Kościelnych. Tam mieli do pokonania 10 okrążeń i powrót na ulice Wysokiego Mazowieckiego.  W mieście, zawodnicy ścigali się na pętli trzech rund ulicami Ludowa, Szpitalna, ks. Prałata Józefa Obręmbskiego i 1 Maja. Na mecie, najszybsi  kolarze dystans ten pokonali w 3 godziny 50 minut i 15 sekund.

Organizatorem imprezy w naszym mieście był Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko oraz Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Sportu "Mazovia Team", a jej głównym celem jest popularyzacja kolarstwa i promocja podlaskich szlaków rowerowych.