DESIGNED BY joomla2you

Aktualności

Sierpniowe zabawy plenerowe czyli lato w mieście II

Sierpniowe zajęcia wakacyjne (5-9.08.2019 r.) przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się w Parku Miejskim im. Kiełczewskich.

Pierwszego dnia zajęć po sąsiedzku odwiedziliśmy Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem. Strażacy opowiedzieli jak wygląda ich praca i jak zostać jednym z nich. Dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy przymierzając ciężkie mundury, hełmy i buty, a także miały możliwość usiąść w wozie bojowym. Ale to nie koniec atrakcji!

Następnego dnia Komenda Powiatowa PSP przygotowała pokaz ratownictwa wodnego, który cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale również rodziców i opiekunów. W stawie parku miejskiego strażacy zaprezentowali techniki ratowania osób tonących. Do pomocy przystąpiły także dzieci, które przy pomocy liny holowały tonących do brzegu.

Przez dwa dni wakacji towarzyszyła nam księgarnia "BookBook" w Wysokiem Mazowieckiem. Na przygotowanym stoisku dzieci bardzo kreatywnie spędzały czas. Były duże kolorowanki, gry edukacyjne, bańki mydlane i zajęcia manualne. Dzieci chętnie wykonywały własne zakładki do książek, które przyozdobiły kolorowymi naklejkami i mnóstwem brokatu. Dodatkowo wszyscy mieli okazję poprzebierać się w kolorowe stroje i poprzymierzać peruki. Zabawy było co niemiara!

Moc atrakcji przygotowała również Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiem Mazowieckiem. Oprócz możliwości wejścia do samochodu strażackiego, chętni wzięli udział w zawodach drużynowych. Zadanie polegało na jak najszybszym napełnieniu wiaderka wodą z hydronetek. Po nałożeniu hełmu i pasa strażackiego jedna osoba z pary pompowała wodę, gdy w tym czasie druga musiała nakierować strumień wody tak, by trafił w odpowiednie miejsce na ustawionej tarczy. Po konkurencjach sportowych przyszedł czas na quiz wiedzy na temat straży pożarnej. Najlepsi otrzymali upominki. Miłym zakończeniem tego dnia był występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pracownia Orange również przygotowała swoje stoisko, przy którym znajdowała się pracowniana fotobudka. Tam zainteresowani mogli własnoręcznie wykonać akcesoria fotograficzne lub poprzebierać się w gotowe stroje, a wszystko po to, by sfotografować się przy naszej ściance ;)

Na zakończenie tygodnia zorganizowaliśmy popularne show "Mam talent", podczas którego dzieci zaprezentowały śpiew, taniec oraz grę na gitarze. Jury nie miało łatwego zadania. Wszyscy uczestnicy otrzymali od nas gry planszowe, a zwycięzcy nagrody ufundowane przez księgarnię "BookBook".

W związku z niesprzyjającą pogodą zajęcia z dn. 7 sierpnia zostały przełożone na poniedziałek. Ten dzień upłynął na konkurencjach sportowych i zabawach plenerowych, podczas których do wygrania były edukacyjne gry planszowe. Na koniec na stretchu powstała wspólna praca "Moje wakacje".

Przez cały okres wakacyjnych zajęć stałym punktem programu były maskotki Miki i Minnie, które chętnie pozowały do zdjęć i bawiły się z dziećmi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchana zjeżdżalnia oraz stoisko z malowaniem twarzy o czym świadczyły długie kolejki. W związku z prośbami dzieci codziennie odbywały się mecze piłki nożnej, które za każdym razem wzbudzały wiele pozytywnych emocji. Cieszymy się, że każdy znalazł coś dla siebie.

Dziękujemy księgarni "BookBook", Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem za zapewnienie dzieciom wielu atrakcji, a także naszym wolontariuszkom, które były z nami przez całe 2 tygodnie wakacyjnych zajęć.

Mamy nadzieję, że taka forma wakacji spodobała się zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom, którzy przez ten cały czas towarzyszyli dzieciom, wspólnie bawili się i kibicowali podczas zabaw i konkurencji.

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com