Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Na tropie wysokomazowieckiego misia - warsztaty dziennikarskie 17.09.2019

17 września 2019 r. odbyły się warsztaty dziennikarskie w ramach projektu „Na tropie wysokomazowieckiego misia”, które poprowadziła Magdalena Pietruczak – dziennikarka, prezenterka, konferansjerka i certyfikowany trener biznesu. Uczestnicy zajęć zostali wprowadzeni w specyfikę zawodu dziennikarza.

Poznali gatunki dziennikarskie i podstawowe narzędzia pracy reportera. Podczas warsztatów poruszone były zagadnienia z tzw. kompetencji miękkich, jakimi powinien cechować się dziennikarz. Uczestnicy zapoznali się z terminem „etyka dziennikarska”, ćwiczyli też przeprowadzanie wywiadu. Celem warsztatów jest zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności dziennikarskich, które wykorzystane będą do stworzenia reportażu wieńczącego projekt.