Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na tropie wysokomazowieckiego misia - spotkanie z seniorami 1.10.2019

1 października 2019 r. „Chór Seniora” zaangażowany w projekt „Na tropie wysokomazowieckiego misia” zaśpiewał piosenkę o misiach z repertuaru Czerwonych Gitar pt. „Pluszowe Niedźwiadki”, która została utrwalona w materiale filmowym.

W dalszej części spotkania seniorzy opowiedzieli uczestnikom zajęć o latach młodości, niektórzy z nich odczytali swoje wiersze o misiach, dzieciństwie i naszym mieście. Dzieci najbardziej interesowało, jak dawniej ich rówieśnicy spędzali czas i w co się bawili. Spotkanie okazało się dla najmłodszych bardzo dobrą lekcją historii o czasach, których nie pamiętają, a dla seniorów okazją do podzielenia się swoimi wspomnieniami.