Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na tropie wysokomazowieckiego misia - warsztaty dziennikarskie 8.10.2019

8 października na warsztatach dziennikarskich uczestnicy projektu „Na tropie wysokomazowieckiego misia” napisali krótkie relacje z wyjazdu do Fabryki Misia w Białymstoku. Następnie pod okiem Magdaleny Pietruczak rozpoczęli montaż reportażu z przebiegu projektu.

Dzieci chętnie oglądały nagrane filmiki i wybierały najlepsze fragmenty i ujęcia, korzystając z rad profesjonalisty. Podczas zajęć opracowaliśmy scenopis naszego filmu. Jak się okazało, zarejestrowanie materiału wideo to tylko część pracy stojącej za dobrym reportażem.