Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na tropie wysokomazowieckiego misia - spotkanie w szkole i wywiady na terenie miasta 15.10.2019

15 października uczestnicy projektu „Na tropie wysokomazowieckiego misia” odwiedzili kolegów z klasy nauczania początkowego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem. Dzieci wspólnie bawiły się przy piosence „Pluszowe Niedźwiadki” z repertuaru Czerwonych Gitar.

W trakcie zajęć prowadzonych przez p. Elżbietę Kalinowską pierwszoklasiści stworzyli portrety pamięciowe poszukiwanego misia. Nasi mali dziennikarze rozmawiali o misiu nie tylko z dziećmi, ale również z p. dyrektor szkoły – Małgorzatą Koc. Następnie udali się na poszukiwania misia na terenie naszego miasta – przeprowadzali wywiady z napotkanymi ludźmi i zobaczyli budynek, w którym niegdyś mieściła się Futrzarska Spółdzielnia Pracy. Śledztwo prowadzone podczas trwania projektu naprowadziło detektywów na odpowiedni trop - miś uszyty w dawnym zakładzie pracy został odnaleziony u jednej z mieszkanek naszego miasta.