Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja
Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na tropie wysokomazowieckiego misia - warsztaty dziennikarskie 15.10.2019

15 października odbyły się ostatnie warsztaty dziennikarskie prowadzone przez Magdalenę Pietruczak w ramach projektu „Na tropie wysokomazowieckiego misia”. Spotkanie było kontynuacją zajęć z podstaw montażu filmu. Uczestnicy poznali pojęcia związane z tym zagadnieniem takie jak np. oś czasu czy surówka.

Następnie nauczyli się jak w reportażu dodać napisy, dźwięk i odpowiednie efekty specjalne. Kolejnym poruszonym tematem była publikacja materiału w mediach społecznościowych, czyli jak można umieścić film na youtube’ie, instagramie czy facebooku. Na zakończenie dzieci wzięły udział w ewaluacji projektu, odpowiadając na przygotowane pytania i umieszczając swoje odpowiedzi w wagonikach „Pociągu do wiedzy”.