Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5. Rewitalizacja

Wartość projektu: 9,8 mln zł, Dofinansowanie: 6 482 836,62 zł. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

101. rocznica odzyskania niepodległości w Wysokiem Mazowieckiem

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele św. Jana Chrzciciela. Następnie wszyscy zebrani przemaszerowali w odświętnym orszaku pod pomnik Polskiej Organizacji Wojskowej, gdzie odbyła się główna część uroczystości. Jej pierwszym punktem było wspólne odśpiewanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”, a następnie złożenie wieńców i wiązanek, a także zniczy pamięci w hołdzie poległym w walkach o wolność naszej Ojczyzny.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Łukasz Siekierko, Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Wicestarosta Wysokomazowiecki Leszek Gruchała, Zastępca Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie Krzysztof Murawski. Gospodarzem uroczystości był Jarosław Siekierko – Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie. Przedstawiciele władz w swoich przemówieniach oddali hołd poległym o niepodległość Ojczyzny bohaterom.

W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe urzędów oraz wszystkich szkół i zakładów pracy z terenu miasta. Patriotycznego charakteru uroczystości dodała obecność Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. Brygady Kawalerii PLIS, Stowarzyszenia Sympatyków 5. Pułku Ułanów Zasławskich z Ostrołęki i 1. Pułku Ułanów Krechowieckich. Wartę honorową przy pomniku pełnili żołnierze 14. Batalionu Lekkiej Piechoty I Podlaskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej im. płk. Władysława Liniarskiego, żołnierze 183. Kompanii Radiotechnicznej w Plewkach oraz harcerze ZHP.

Oprawę muzyczna zapewniła orkiestra Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem.