DESIGNED BY joomla2you

Aktualności

Koncertowy Dzień Kobiet w MOK

8 marca w każdym kalendarzu zaznaczony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Miejski Ośrodek Kultury postanowił włączyć się w świętowanie tego dnia i z tej okazji, w niedzielne popołudnie, zorganizował specjalne spotkanie dla pań przy ciastku i kawie.

Wspólne celebrowanie rozpoczęło się koncertem uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Wysokiem Mazowieckiem. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się skrzypkowie i akordeoniści w dziełach największych kompozytorów oraz utworach znanych wszystkim. Popis swoich umiejętności dali również nauczyciele, którzy przygotowali młodych artystów do występu oraz wicedyrektor Miejskiego Zespołu Szkół do spraw kształcenia artystycznego Adam Januszkiewicz.

Drugim punktem programu były porady pani Grażyny Dworakowskiej ze sklepu „Natalia” dotyczące bielizny wyszczuplającej. Panie obecne na spotkaniu miały okazję dowiedzieć się, jakie modele są dostępne na rynku oraz jak dobrać odpowiedni do swojej sylwetki.

Następnie przyszedł czas na drugi koncert, podczas którego wystąpili Urszula i Adam Bańkowscy. Repertuar, jaki zaprezentowali, był zróżnicowany: pani Urszula zaśpiewała kobiece przeboje polskiej muzyki rozrywkowej, natomiast pan Adam, przy akompaniamencie Adama Januszkiewicza, wykonał najpiękniejsze arie operowe, w tym m.in. arię Skołuby „Ten zegar stary” z opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki.

Panie obecne w kawiarni mogły skorzystać również z rad Anety Rudnik z „Zielono nam”, która podpowiedziała, co zrobić, żeby niskim nakładem pracy mieć piękny ogród przez sezon, a nawet cały rok. W zwięzłej prezentacji przedstawiła podstawowe zasady projektowania efektownego, a jednocześnie łatwego w utrzymaniu ogrodu: od planowania nasadzenia roślin, przez ich wybór, do sposobu rozgraniczania trawnika i rabat.

Spotkanie w Dniu Kobiet nie mogłoby się odbyć bez wizyty kosmetyczki, dlatego o podstawach pielęgnacji twarzy oraz makijażu opowiedziała Paulina Uszyńska-Kostro z „Domu Urody”. Panie dowiedziały się, że mniej znaczy więcej oraz w jaki sposób wykonywać makijaż, aby podkreślać urodę, a nie podążać wyłącznie za panującymi trendami.

Wspólne świętowanie zakończył spontaniczny występ przedstawicieli 4. Wysokomazowieckiej Drużyny Harcerzy „Leśna Gwardia”, którzy wspólnie z obecnymi paniami wykonali kilka harcerskich piosenek.

Żadna z kobiet nie wyszła z pustymi rękoma – każda dostała drobny upominek. Bardzo dziękujemy harcerzom za pomoc w organizacji tego dnia i wręczanie prezentów paniom.

Copyright (c) MOK Wysokie Mazowieckie 2015. All rights reserved.
Designed by joomla2you.com